« Powrót do artykułu

Stwierdzenie nabycia spadku: Opłaty, opis postępowania, wzór wniosku [2019]

Czemu służy postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku? Czy jest obowiązkowe? Jakie są opłaty? Kto może złożyć wniosek i jak powinien on wyglądać? W poniższym artykule opiszemy wszystkie kwestie związane z sądowym stwierdzeniem nabycia spadku.

pomoc prawna, prawnik, rodzina, spadek

żródło: ShutterStock

Czemu służy postępowanie o stwierdzenie nabycia spadku? Czy jest obowiązkowe? Jakie są opłaty? Kto może złożyć wniosek i jak powinien on wyglądać?

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (6)

 • Jarek(2019-04-14 18:50) Zgłoś naruszenie 180

  Nareszcie. Artykuł pomocny dla dla ludzi nie mających na co dzień styczności z prawem i nie stać ich na prawnika. Prosimy o więcej podobnych artykułów pomocnych w codziennych sprawach.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Have you ever see the rain?(2019-04-14 17:23) Zgłoś naruszenie 120

  Chciałbym częściej widzieć takie artykuły na Gazecie Prawnej. Konkretnie, rzeczowo o prawie, można się czegoś nauczyć przydatnego, a nie takie gdybanie "co jak wejdzie taka nowelizacja, a co jak nie wejdzie", jakie czasami się tu spotyka.

  Odpowiedz
 • Emeryt(2019-05-06 13:35) Zgłoś naruszenie 70

  Chciałbym artykuł o dziedziczeniu długów wraz ze spadkiem,kto dziedziczy takie długi w razie braku spadkobiercy bezpośredniego?

  Odpowiedz
 • Joachim(2019-12-27 05:33) Zgłoś naruszenie 20

  PPK i ludzie lat 59 ( objęci suwakiem ) , mają nakaz iść do PPK czy zostają w ZUS tak jak to wskazuje Suwak , co z ich OFE ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!