« Powrót do artykułu

Czy upoważnienie do działania za nasze publiczne pieniądze obejmuje również działania głupie?

Jak łatwo produkować prawnicze nonsensy, gdy się jest anonimowym urzędnikiem. Dla uzasadniania podejmowania takich bądź innych decyzji politycznych w ostatnim czasie bardzo powszechne stało się odwołanie do suwerena. I od razu mamy kłopot.

żródło: DGP

Mamy tu ewidentny przykład tego, że ktoś, nie wstydząc się własnych ograniczeń, nie znając tajników interpretacji przepisów ani prawdziwego stanowiska doktryny, de facto tworzy prawo (bo posłowie reprezentujący suwerena temu przyklasnęli).

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • $$$(2019-03-24 08:18) Zgłoś naruszenie 40

  Tylko szeroko pojęta jawność i odpowiedzialność z imienia i nazwiska twórców prawa może nas uchronić przed prawniczymi nonsensami?.

  Odpowiedz
 • Bert(2019-03-23 22:01) Zgłoś naruszenie 25

  Obejmują nie tylko działania głupie, ale i kryminalne i kryminogenne -czego dowodem dwie kadencje PO/PSL

  Odpowiedz
 • abcd(2019-03-24 13:00) Zgłoś naruszenie 10

  Suweren nie upoważnia nikogo do działań przeciwko sobie - czyli do działań "głupich". Istnieje jednak poważny problem ze zdefiniowaniem i ściganiem takich działań. Wydaje się, że jedynym rozsądnym rozwiązaniem jest określenie wymaganego IQ dla określonych stanowisk i badanie kandydata przed powierzeniem mu takich obowiązków.

  Odpowiedz
 • Fiona(2019-03-25 05:19) Zgłoś naruszenie 00

  Po pierwsze urzędnik nie jest anonimowy. Pod wszystkim podpisuje się własnym imieniem i nazwiskiem. Wręcz świeci oczami za bzdety, które produkują również powszechnie znani politycy. Prawa nie tworzy urzędnik. Inną rzeczą jest działanie warsiawskich kadr kierujących pracą urzędów. Tutaj często mamy kompletne porażki prawne i organizacyjne. Te stołki nastawione sa raczej na trwanie, a nie na osiąganie celów.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!