« Powrót do artykułu

Liczba niewykonanych przez Polskę wyroków ETPC spadła, ale osobę odpowiedzialną za ten sukces właśnie odwołano

Liczba niewykonanych przez Polskę wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka spadła do rekordowo niskiego poziomu. Osobę odpowiedzialną za ten sukces właśnie odwołano.

ETPC 3

żródło: ShutterStock

Najwięcej realizowanych ostatnio wyroków dotyczy przewlekłości postępowań sądowych i sądowoadministracyjnych, w których trybunał strasburski stwierdzał naruszenie przez władze krajowe prawa stron do rzetelnego procesu sądowego, a także prawa do skutecznego środka odwoławczego

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • kb(2018-11-13 12:03) Zgłoś naruszenie 70

  Nie rozumiem przesłania tego artykułu. Tytuł brzmi: "Polska ma problemy z wykonywaniem wyroków ETPC. Właśnie pobiliśmy niechlubny rekord", a podtytuł: "Liczba niewykonanych przez Polskę wyroków Europejskiego Trybunału Praw Człowieka spadła do rekordowo niskiego poziomu."... To jest dobrze czy źle?

  Odpowiedz
 • qwerty(2018-11-13 15:07) Zgłoś naruszenie 60

  Z artykułu wynika, że politycy ociągali się z wykonywaniem wyroków ETPC i za to został zwolniony urzędnik Justyna Chrzanowska?

  Odpowiedz
 • bert(2018-11-13 13:25) Zgłoś naruszenie 53

  Typowa manipulacja polskojęzycznej gazetki.

  Odpowiedz
 • pokrzywdzony(2018-11-13 16:48) Zgłoś naruszenie 44

  justyna chrzanowska? To ta o przed ETPCz proponowała skandalicznie zaniżone kwoty odszkodowań? Jeśli PiS ja odwołał to w końcu jest to naprawdę dobra zmiana. Brawo!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!