« Powrót do artykułu

Nie widać końca sporu o wymiar sprawiedliwości. Kto kieruje Sądem Najwyższym?

Siedmiu sędziów Sądu Najwyższego, w tym prezesi dwóch izb, przeszło wczoraj w stan spoczynku – twierdzi Kancelaria Prezydenta. Z taką interpretacją nie zgadza się SN.

Dariusz Zawistowski

autor: Fot. Adam Stepien Agencja Gazetażródło: Agencja Gazeta

Dariusz Zawistowski

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Anioł(2018-09-12 17:35) Zgłoś naruszenie 93

  Hańbą jest uporczywe i za wszelka cenę trzymanie się stołków . - I to mimo całkiem niezłej emerytury ... A praworządność obroni się sama , bez obawy !

  Odpowiedz
 • Bert(2018-09-12 20:40) Zgłoś naruszenie 52

  priviet dla cenzora z DGP i specjalny komsomolski salud dla dolores ibarruri

  Odpowiedz
 • Andrzej Falicz(2018-09-13 05:49) Zgłoś naruszenie 30

  ". - Albo uznajemy porządek prawy, który obowiązuje w Polsce, albo nie - mówi Onetowi sędzia Johann. - A nadrzędnym aktem prawnym jest w naszym państwie konstytucja, wszystkie inne są jej podporządkowane - podkreśla. - Nie można więc traktować prawa wspólnotowego jako nadrzędnego wobec konstytucji. I jeśli mamy porządek prawny, który nie został zakwestionowany przez Trybunał Konstytucyjny, to on obowiązuje, koniec, kropka ..." Wiceszef Krajowej Rady. Wiesław Jerzy Johann , sędzia Trybunału Konstytucyjnego w stanie spoczynku, wiceprzewodniczący Krajowej Rady Sądownictwa. Po wprowadzeniu stanu wojennego działał wciąż w „NSZZ Solidarność", był doradcą Prymasowskiego Komitetu Pomocy Osobom Pozbawionym Wolności i ich Rodzinom, współrealizatorem podziemnej gazety dźwiękowej, autorem publikacji w prasie podziemnej (m.in. w „Tygodniku Mazowsze”), działaczem Komitetu Pomocy Aresztowanym i Duszpasterstwa Ludzi Pracy. Należał też do rady Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Od 1982 praktykował jako adwokat, był m.in. obrońcą w procesach politycznych. . 27 kwietnia 2018 został wybrany na wiceprzewodniczącego Krajowej Rady Sądownictwa. Pełniąc tę funkcję w trakcie kryzysu wokół Sądu Najwyższego w Polsce, uznał, że Małgorzata Gersdorf przestała być w 2018 pierwszym prezesem Sądu Najwyższego. Odznaczenia i wyróżnienia Złoty Krzyż Zasługi (1982) Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski (za wybitne zasługi w działalności na rzecz przemian demokratycznych w Polsce, za kształtowanie orzecznictwa konstytucyjnego oraz umacnianie zasad demokratycznego państwa prawa, 2008) Tytuł honorowego obywatela miasta stołecznego Warszawy (2017) Odznaka „Adwokatura Zasłużonym”

  Odpowiedz
 • non kali(2018-09-12 10:22) Zgłoś naruszenie 15

  "Nie widać końca sporu o wymiar sprawiedliwości ?" Podpowiadam: ustanowić polskie sądownictwo na wzór sądownictwa kalifackiego w Państwie Islamskim.

  Odpowiedz
 • o(2018-09-14 08:59) Zgłoś naruszenie 00

  kto chce to wie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!