statystyki

Medialne wypowiedzi sędziów pod lupą rzecznika

autor: Malgorzata Kryszkiewicz12.09.2018, 07:48; Aktualizacja: 12.09.2018, 08:13
Sędzia Przymusiński nie ma wątpliwości – kierowanie takich wezwań do sędziów walczących o niezależne sądownictwo to nic innego, jak próba ich zastraszenia. Próba, jak sam zaznacza, która nie wywoła zamierzonego skutku.

Sędzia Przymusiński nie ma wątpliwości – kierowanie takich wezwań do sędziów walczących o niezależne sądownictwo to nic innego, jak próba ich zastraszenia. Próba, jak sam zaznacza, która nie wywoła zamierzonego skutku.źródło: ShutterStock

Do najbliższego wtorku sędzia Bartłomiej Przymusiński, rzecznik prasowy Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”, ma wytłumaczyć się zastępcy rzecznika dyscyplinarnego ze swoich wystąpień w mediach.

Podobne wezwania otrzymało jeszcze dwóch sędziów – Igor Tuleya oraz Monika Frąckowiak. Cała trójka jest aktywna medialnie i publicznie krytykuje przeprowadzane przez obecną władzę zmiany w wymiarze sprawiedliwości.

Zastępca rzecznika dyscyplinarnego skierował pisma do sędziów zgodnie z obecnymi przepisami regulującymi przebieg postępowania dyscyplinarnego. Te stanowią, że rzecznik podejmuje czynności dyscyplinarne po wstępnym wyjaśnieniu okoliczności oraz złożeniu wyjaśnień przez sędziego. 


Pozostało 67% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane