« Powrót do artykułu

Kożuch: Najgorsza rzecz z możliwych. E-Sąd traci na znaczeniu [FELIETON]

VI wydział Sądu Rejonowego Lublin-Zachód, powszechnie zwany e-Sądem, obecnie pracuje na oprogramowaniu w wersji 1.99. Zwiastuje to nieodległą kluczową aktualizację do tytułowej wersji 2.0.

prawo8

żródło: ShutterStock

Dzieje się rzecz najgorsza z możliwych. E-Sąd stopniowo traci na znaczeniu, a sądy tradycyjne są zapychane prostymi pozwami o zapłatę

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (16)

 • Adam O(2018-08-01 08:39) Zgłoś naruszenie 175

  Dobrze gada - potwierdzam. Znamienie, że wczoraj E-SAD złapał aktualizację do wersji... 1.100 (nieznanej w środowisku informatycznym). Trzeba mieć nadzieję, że to "dziwo" w oznaczaniu wersji E-SADU nie oznacza również "dziwacznych" rzeczy z samą instytucją.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • E-swąd(2018-08-01 14:17) Zgłoś naruszenie 1010

  E-sąd jest dla pospolitych cwaniaczków którzy z zaskoczenia uzyskują nakazy zapłaty i kierują do egzekucji. Druga strona o jakimś nakazie za fikcyjny dług dowiaduje się z konta zajętego przez komornika. A odkręcić to bardzo trudno. POSTULUJĘ NATYCHMIASTOWE ZNIESIENIE TEJ SĄDOWEJ POKRAKI !!!!!!!

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • pokrzywdzony(2018-08-02 17:28) Zgłoś naruszenie 26

  Skandalem jest że skutkiem szybkości działania e-sądu jest ograniczenie ochrony pozwanych. O ile bowiem stacjonarny sąd sprawdzając w systemie PeselSąd poprawność adresu pozwanego podanego przez rzekomego wierzyciela sprawdza pełny adres to e-sąd jedynie miejscowość- więc jeśli powód w prawdziwym mieście poda fałszywe dane adresowe to zwykły sąd to wyłapuje i koryguje a e-sąd wysyła nakaz na fałszywy adres a następnie nadaje klauzulę wykonalności wobec nic nie wiedzącego o sprawie niesłusznie pozwanego. E-sąd to żerowisko patologii a większość spraw kierowanych do e-sądu w normalnym postępowaniu w ogóle nie byłoby zgłaszane więc argument że rozładowuje kolejki jest FAŁSZYWY !

  Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
 • nobi(2018-08-03 20:44) Zgłoś naruszenie 23

  e- sądy to zwykłe cyborgi, w państwie prawa nie powinny funkcjonować.

  Odpowiedz
 • Temi-nie da(2018-08-02 07:45) Zgłoś naruszenie 06

  Drodzy Zjadacze Chleba. Idea E-sądu jest dobra,celowa i przyszłościowa. Tylko jak zwykle polskie przepisy nie idą w parze z rozwojem i czasem XXI wieku. Dlaczego Sąd rozpatrujący sprawę nie bada z urzędu : { przedawnienia, zasadności roszczenia, i dowodów złożonych przez stronę} ? Dlaczego Sąd nie obciąża powoda za próbę oszustwa i wyłudzenia ? Panie Ministrze Sprawiedliwości - może czas coś z tym zrobić ?

  Odpowiedz
 • majestic12(2019-08-20 14:47) Zgłoś naruszenie 00

  ZLIKWIDOWAĆ TO DZIADOSTWO

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!