« Powrót do artykułu

Walka z korupcją uzasadnia konfiskowanie majątku rodziny

Nie ma żadnych przeszkód, aby sądy skonfiskowały majątek żony i córki skorumpowanego funkcjonariusza publicznego, jeśli nie ma on pokrycia w ich dochodach – wynika z najnowszego wyroku Europejskiego Trybunału Praw Człowieka.

pieniadze biznes przedsiębiorca korupcja

żródło: ShutterStock

Trybunał strasburski podkreślił też, że konwencja nie stoi na przeszkodzie, aby państwa w ramach walki z korupcją osób pełniących funkcje publiczne stosowały konfiskatę nie tylko wobec osób oskarżonych, lecz także wobec ich bliskich, którzy tylko stali się beneficjentami nielegalnego majątku

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

  • Korupcja POlityczna(2018-06-27 10:09) Zgłoś naruszenie 1115

    ......Z punktu Państwa Prawa i sprawiedliwości trzeba Nam rozważyć czy korupcją jest np . przyjęcie "zalatwionego za POdłośc w obec własnego Narodu, stanowiska Przewodniczącego Rady Europejskiej . Tylko POdła cyniczna skorumpowana ********* co sama obijała sie i robiła burdy na stadionach mogła ogłosic: Policji i wojsku czyt także byłym SBkom, - nie można zmienić wieku emerytalnego w trakcie gry ,tak się nie godzi-- tylko dla nowo-wstępujących " a co zrobił z robotnikami pracującymi od 15 r życia zmuszając do 52 lat pracy nie licząc nadgodzin i pracy w szkodliwych.Najpierw ukradl Im 5 lat a potem dołozył jeszcze 2 lata pracy. Stwierdził tez ,że jak "będą się Sądzić o to to podniesie koszty sądowe" i to uczynił podnosząc te stawki nawet 300krotnie.. Dz.U. 2015 poz. 1800 RMS dnia 22 X2015 r. ,potem aby mógł dalej za co trwonić ("wycieczka życia" do Maciu Piciu i inne ) oznajmił --„Udowodnijcie Mi że te --(dziedziczone) --składki są Wasze”.i przywłaszczenie ich na potrzeby jego potrzeb POlitycznych. Chciał się przypodobać Merkel i dopuścił sie moim zdaniem "korupcji POlitycznej"

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • laszka(2018-06-27 18:48) Zgłoś naruszenie 57

    POlitycznie możesz sobie popisać. Tylko jakie uzasadnienie ekonomiczne, mają obecne podwyżki wszystkiego po kolei. No chyba że nie masz o tym pojęcia , bo nie robisz zakupów i opłat stałych, nie bądź drobiazgowy, puszczy nie wyciął, stadniny nie rozwalił, kopalni nie ukrył w energetyce,rydzyka nie dotlenił, premii też sobie nie dał. A poza tym składki masz zapisane na swoim koncie w zusie. On ci podniósł lata pracy z klucza, a teraz ty sam będziesz z chęcią dłużej pracował aby mieć więcej niż 1 tys. A praca w Brukseli, tez byś skorzystał jakbyś miał taka możliwość i co będziesz się czepiał o pracę u obcych każdego który wyjechał po lepszą kasę. Przecież obecni już przebierają nogami i ustawiają się w kolejce do listy eu.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!