« Powrót do artykułu

Znani jasnowidze to przedsiębiorcy. Policja nieświadomie pomaga im w biznesie

- Wierzę, że ostra krytyka, z jaką spotkał się pomysł powoływania jasnowidzów w charakterze biegłych, na dobre zniechęciła do tego wszystkich prokuratorów i sędziów. W przeciwnym razie moglibyśmy zapomnieć o współczesnym postrzeganiu dowodów w ich procesowym znaczeniu - mówi w wywiadzie dla DGP Tadeusz Tomaszewski, profesor nauk prawnych, kierownik Katedry Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji UW.

Tadeusz Tomaszewski, profesor nauk prawnych, kierownik Katedry Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji UW

żródło: Dziennik Gazeta Prawna

Tadeusz Tomaszewski, profesor nauk prawnych, kierownik Katedry Kryminalistyki na Wydziale Prawa i Administracji UW

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (8)

 • fizyk(2018-04-21 10:56) Zgłoś naruszenie 146

  Samo pojęcie "jasnowidz" obraża naszą inteligencję i cofa nas do najciemniejszych okresów cywilizacji. Wiara w jasnowidzenie niczym nie różni się od najgłupszych guseł i zabobonów. Samo rozpatrywanie możliwości powołania "jasnowidza" na biegłego sądowego dyskwalifikuje autorów tego pomysłu, jako osoby zdolne do zajmowania się jakąkolwiek dziedziną nauki lub wykonujące jakiekolwiek funkcje publiczne. Państwo i jego organy mają obowiązek opierać swoje działanie na nauce i logice, a nie na czarach, magii czy nawet (bez urażania uczuć osób wierzących) religii.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Janusz Paweł.(2018-04-22 18:44) Zgłoś naruszenie 45

  Panie fizyk nie obrażaj się.Pan Jackowski naprawdę potrafi odnaleźć ludzi i zaginione lub skradzione rzeczy.Nie ma to nic wspólnego z poglądami.Fizyka kwantowa jednak dopuszcza przesył myśli i odbiór przez inną osobę.Trudno uwierzyć jak się tego Pana nie spotkało,jednak jeszcze kilkanaście lat temu trudno było uwierzyć,że będzie telefon komórkowy. Pozdrawiam

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • obs1248(2018-04-21 11:48) Zgłoś naruszenie 412

  Żyjemy wiecznie. Ciało to tylko jednorazowe opakowanie. Jednak kosmiczny porządek ma swój regulamin. Należy do niego sprzątanie po sobie. By świat mógł się dynamicznie rozwijać konieczne jest przestrzeganie reguł(praw). Dusze zmarłych mają ograniczony kontakt z żywymi. Pomostem są tak zwani jasnowidze. inż.Osowiecki jest niekwestionowanym autorytetem. Tylko niedouczony prof za gomółkę marnego masła kwestionuje zjawiska,które-choć niewidzialne-jednak nas otaczają.Prąd czy np fale radiowe już potrafimy zmierzyć.Telepatia nadal jest "półprawdą".

  Odpowiedz
 • Wojciech Grodzki(2018-04-25 21:25) Zgłoś naruszenie 15

  Nieładnie tak kłamać Panie profesorze. To, że jest Pan sceptykiem, nie uprawnia Pana do umniejszania pracy Pana Krzysztofa Jackowskiego, który w niejednej sprawie pomógł zaoszczędzić mnóstwo osobogodzin Policji.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • RPI(2018-04-23 13:18) Zgłoś naruszenie 00

  Żeby minister się nie znalazł w lesie

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!