« Powrót do artykułu

Sejm: Aborcja eugeniczna sprzeczna z konstytucją

Polskie prawo zezwala na legalne przerwanie ciąży tylko w trzech, ściśle określonych przypadkach. Zgodnie z art. 4a ust. 1 ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży (Dz.U. z 1993 r. nr 17 poz. 78 ze zm.) jest to możliwe gdy:

Sejm. Ławy poselskie

autor: Fot. Slawomir Kaminski Agencja Gazetażródło: Agencja Gazeta

W Sejmie trwają prace nad obywatelskim projektem komitetu „Zatrzymaj aborcję”, który przewiduje uchylenie możliwości przerwania ciąży ze względu na upośledzenie płodu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • sada(2018-03-13 12:20) Zgłoś naruszenie 52

  Słusznie. Powinni także rozważyć, czy w świetle konstytucji kobieta jest człowiekiem, bo to także wydaje się pozostawać dla wielu (p)osłów kwestią budzącą kontrowersję i domagającą się stosownych regulacji.

  Odpowiedz
 • abcd(2018-03-13 15:19) Zgłoś naruszenie 32

  Ostrzegam wszystkich entuzjastów zmuszania kobiet do urodzenia chorego płodu. Jeśli można zmusić kobietę do urodzenia chorego płodu, to przecież tym bardziej powinna urodzić płód całkowicie zdrowy! Zatem zakaz aborcji eugenicznej spowoduje wprowadzenie w przyszłości zakazu przerywania ciąży, która jest wynikiem gwałtu.

  Odpowiedz
 • przerwa śniadaniowa(2018-03-13 13:53) Zgłoś naruszenie 23

  500+ należy się od poczęcia? Podstawa do odliczenia podatkowego też powstaje po poczęciu? A może jeszcze możliwość dziedziczenia przed porodem? Niech ktoś spróbuje ciężarnej matce zabrać prawa rodzicielskie. Chcę zobaczyć jak zostaje ubezwłasnowolniona do czasu porodu albo ktoś zadecyduje o cesarskim cięciu lub wcześniejszym porodzie - ze względu na dobro dziecka i ochronę jego praw!

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!