« Powrót do artykułu

Komornicze Allegro i szał na aukcji

Do handlarzy dołączyli łowcy okazji. Śledzą obwieszczenia o komorniczych licytacjach, a na najlepszych tłumnie się stawiają.

licytacja domu

żródło: ShutterStock

W serwisie internetowym Krajowej Rady Komorniczej jest prawie 900 obwieszczeń o licytacji mieszkań, ponad 400 o licytacji domów

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (2)

  • andrzej zalewski(2018-03-01 17:54) Zgłoś naruszenie 512

    Komornicy z wiadomych powodów naruszają ,wręcz pomijają art 1000 par 3 o obowiązku informacyjnym o służebności i konieczności doliczenia kwoty wynajmu mieszkania dla dłużnika np na 15 lat, sądy z również wiadomych przyczyn ten ewidentny wymóg prawa starają się pominąć , bo to musi podnieść cenę wywoławczą, czy prokuratura udając brak zawiadomień nie powinna się tym problemem zajmować z urzędu, czy wniosek nie powinien płynąć od nadzorcy nad postępowaniem - sądu rejonowego ( potrzeba coś więcej w sprawie???) Podstawą szmalcownictwa jest brak w wycenie służebności lub konieczności wynajmu lokalu zastępczego bo ta kwota obarcza lokal kosztem ca 240 tys pln a to jest rytualna kwota zarobku szmalcownika, na to jest aprobata sądu??? i nie mają w tym interesie swojego udziału????

    Odpowiedz
  • Asesor Komorniczy(2018-03-10 20:02) Zgłoś naruszenie 00

    "Komornicy o tym nie informują, bo chcą sprzedać zajętą nieruchomość i zainkasować swoje 15 proc. prowizji." Ten wasz ekspert zna się na czymkolwiek? Do póki nie nastąpi przysądzenie własności przez sąd i zwrot środków z depozytu, do puty komornik nie zobaczy ani grosza z opłaty. Tak samo zależy mu na szybkim załatwieniu sprawy jak licytantowi.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!