« Powrót do artykułu

Kryszkiewicz: Co za dużo, to niezdrowo. Rzecz o wyborze do Krajowej Rady Sądownictwa

Im więcej czasu upływa od ujawnienia przez prasę nazwisk sędziów startujących do Krajowej Rady Sądownictwa, tym więcej wątpliwości wokół tych wyborów narasta. Pisaliśmy już na łamach DGP o kandydacie, który stracił poparcie, a także o tym, który de facto startować w wyścigu o fotel w KRS w ogóle nie powinien, bo już jakiś czas temu przeszedł w stan spoczynku.

 • Małgorzata Kryszkiewicz
statystyki

Komentarze (6)

 • Kaka(2018-02-08 17:20) Zgłoś naruszenie 155

  Nie wygląda to najlepiej. Obawiam się, że nowa rada może nie sprostać oczekiwaniom ani nie będzie w stanie podołać obowiązkom. Trybunał Konstytucyjny już pokazał, że zmiany wprowadzane przez PiS nie służą poprawie efektywności i jakości wykonywanych przez "zreformowane" instytucje zadań.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • SSR(2018-02-10 17:52) Zgłoś naruszenie 80

  No proszę. Czyżby rzeczywisty walor "dobrej zmiany " w sądach został już dostrzeżony przez media? Pani Redaktor, miło że Pani zwróciła uwagę na te jakże drobne szczegóły, w których wszakże tkwi diabeł. Przede wszystkim - na "transparentność" wyboru (podobnie jak "transparentne" są obecnie losowania spraw przez sędziów - taki sądowy totolotek). No i ta "niezależność" członków KRS in spe - głównie od Ministra Sprawiedliwości... O nieskazitelności charakteru mnie wspominając Ustawa o ustroju sądów powszechnych - w tym zakresie jeszcze zaostrzona przez PiS - stanowi, że sędzia z orzeczoną karą dyscyplinarną nie może awansować przez kilka lat (mimo tego są przecież prezesi sądów z namaszczenia obecnego MS, którzy awansowali w okresie zakazu awansu - no cóż, dla swoich prawo jest inne). Ale za to będzie mógł decydować awansach innych!

  Odpowiedz
 • beta(2018-02-10 17:58) Zgłoś naruszenie 51

  do irvis: A ty co jesteś za kreatura? Przedstaw się! Czymś się zasłużyłeś, coś potrafisz - oprócz ubliżania innym, co jednak tylko tobie wystawie niechlubne (przepraszam za trudne słowo) świadectwo?

  Odpowiedz
 • beta(2018-02-10 17:56) Zgłoś naruszenie 21

  A ty co jesteś za kreatura? Przedstaw się! Czymś się zasłużyłeś, coś potrafisz - oprócz ubliżania innym, co jednak tylko tobie wystawie niechlubne (przepraszam za trudne słowo) świadectwo?

  Odpowiedz
 • irvis(2018-02-09 23:44) Zgłoś naruszenie 09

  Czy ktoś zna osobiście "Małgorzata Kryszkiewicz"? Co to jest?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!