« Powrót do artykułu

Opłata komornicza tylko z masy upadłości dłużnika konsumenta

 Komornik, który sprzedał na licytacji mieszkanie dłużnika, wobec którego sąd ogłosił później upadłość konsumencką, może się starać o należną mu opłatę tylko z masy upadłości konsumenta – uznał Sąd Najwyższy.

licytacja domu

żródło: ShutterStock

Do sprzedaży doszło w styczniu 2016 r. Kwota uzyskana z licytacji wyniosła niespełna 82 tys. zł, a komornik zażądał odliczenia od tej kwoty opłaty w wysokości 15 tys. zł.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • Mich(2018-01-10 10:41) Zgłoś naruszenie 115

  Polska to raj dla dłużników, krętaczy i oszustów.

  Odpowiedz
 • Uwaga(2018-01-11 08:02) Zgłoś naruszenie 80

  Co za bzdurny i nierzetelny artykuł mieszjący pojęcia i posługujący się reliktami prawniczymi. Komentarze nie lepsze. Wasz poziom wykształcenia i wiedzy poraża.

  Odpowiedz
 • Ostrzegamy Wszystkich Polaków(2018-01-09 22:18) Zgłoś naruszenie 84

  Rząd wydał Straszne przepisy spadkowe bezpodstawnie budując średnia klase Notariuszy, Prawników i naciągaczy żerujących na Waszej niewiedzy. ..Załóżmy że to Twoja siostra lub brat lub nawet dalszy krewny w spadku pozostawiła długi,długi bez pokrycia. Krewni I stopnia muszą odrzucić spadek, następnie to samo muszą uczynić Twoje dzieci np.sądownie przez kuratora -odrzucają spadek , następnie kolejni krewni , ich dzieci, ,etc,etc . Zarabiają łatwo Notariusze ,Prawnicy ,Sądy ,Kuratorrzy -dodatkowo , odpisy ,wypisy -koszty i kasa dla Nich i firmy ścigające długi. A wystarczy:wprowadzić w KPC ,że „ drudzy zstępni pod warunkiem przepadku-- obejmują spadek dopiero po urzędowym złożeniu oświadczenia ,że „przyjmują spadek wraz z wierzytelnościami bezwarunkowo lub z dobrodziejstwem inwentarza” Obecnie Powstaje więc w Polsce kasta prawniczych „fryzjerów”, „golących społeczeństwo”

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Qba(2018-01-09 23:08) Zgłoś naruszenie 53

  Tylko Pani Senator z Olsztyna może pomóc, ojojojoj....! :D

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!