« Powrót do artykułu

Już pod koniec lutego możemy poznać nowy skład KRS

Do najbliższej soboty w Monitorze Polskim powinno się ukazać obwieszczenie marszałka Sejmu o rozpoczęciu procedury zgłaszania kandydatów na członków Krajowej Rady Sądownictwa. To efekt opublikowania wczoraj w Dzienniku Ustaw nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa (Dz.U. z 2018 r. poz. 2). W tym samym dniu ukazała się także nowa ustawa o Sądzie Najwyższym (Dz.U. z 2018 r. poz. 5).

Młotek sędziowski Sędzia

żródło: ShutterStock

To efekt opublikowania wczoraj w Dzienniku Ustaw nowelizacji ustawy o Krajowej Radzie Sądownictwa

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (1)

  • tomasz_kubik@toya.net.pl(2018-01-03 13:54) Zgłoś naruszenie 16

    Nie można nie zauważyć, że projekt P. i S. wobec Krajowej Rady Sądownictwa jest sprzeczny z Konstytucją Rzeczypospolitej i w polskim prawie nie ma znaczenia. Obecnie nie funkcjonuje Trybunał Konstytucyjny, więc zastanawia, skąd w P. i S. pasja niszczenia sensownej infrastruktury prawnej. Kto w P. i S. jest "strategiem" i jaki jest motyw przestępstw ? Funkcjonujący Trybunał Konstytucyjny unieważniłby "pomysły" P. i S. wobec Sądu Najwyższego i Krajowej Rady Sądownictwa, ale obecnie uwarunkowany komunizmem fanatyzm między innymi Zbigniewa Ziobry próbuje negować sens obowiązywania prawa w Polsce.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!