« Powrót do artykułu

Sejm uchwalił nową ustawę o Sądzie Najwyższym

Sejm uchwalił nową ustawę o Sądzie Najwyższym autorstwa prezydenta Andrzej Dudy. SN będzie z udziałem ławników badał skargi nadzwyczajne na prawomocne wyroki sądów od 1997 r. Powstanie w nim autonomiczna Izba Dyscyplinarna, w której też będą orzekać ławnicy.

W Sejmie II czytanie prezydenckiego projektu o SN

autor: Leszek Szymańskiżródło: PAP

W głosowaniach Sejm przyjął kolejne poprawki do prezydenckiego projektu nowej ustawy o Sądzie Najwyższym i odrzucał wnioski mniejszości.

statystyki

Komentarze (5)

 • pajuj(2017-12-08 15:17) Zgłoś naruszenie 1312

  dramat. Zagłosuje na każdą partię, która obieca mi postawienie tego "towarzystwa" przed sądami. Urzędników pod Trybunał Stanu, a posłów przed sądy karne. Tylko idiota nie rozumiejący prostych tekstów może stwierdzić, że nie złamali prawa.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • mmk(2017-12-09 21:33) Zgłoś naruszenie 21

  Ciekawi mnie jak SN ma badać skargi nadzwyczajne od orzeczeń starszych niż 10 letnie, skoro okres przechowywania akt w archiwum zasadniczo jest właśnie 10 letni, a potem akta są utylizowane, a po wtóre jak to się będzie miało np. do przedawnienia roszczeń i przedawnienia karalności czynu, gdy SN miałby uchylić takie prawomocne orzeczenie

  Odpowiedz
 • j.(2017-12-08 23:18) Zgłoś naruszenie 22

  A może by wprowadzić "limit wieku" dla polityków? Jeśli sędzia mający 65 lat jest już podobno niezdolny z racji swojego wieku do orzekania, to tym bardziej może 65-letni polityk nie jest zdolny do rządzenia?...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!