« Powrót do artykułu

Specjalny tryb postępowania w sprawach gospodarczych. Kto skorzysta na zmianach?

Na powrocie specjalnego trybu postępowania w sprawach gospodarczych mogą stracić mikroprzedsiębiorcy. Choć przewidziano dla nich furtkę, to nie każdy będzie umiał z niej skorzystać.

prawo

żródło: ShutterStock

Postępowanie gospodarcze bazuje na dokumentach, co oznacza, że każde oświadczenie mające kluczowe znaczenie dla sprawy będzie musiało mieć formę dokumentu czy e-maila

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • prawnik(2017-12-07 08:30) Zgłoś naruszenie 60

  "Postępowanie w postępowaniu - spór w sporze" (postępowanie wpadkowe). Jest to coś, czego powino się skrajnie unikać w procedurze cywilnej. Jest bowiem idealną furtą dla celowego przewlekania spraw. Każda czynność uboczna spowalnia sprawę co najmniej o kwartał (nawet uwzględniając optymistycznie, że na każde doręczenie trzeba liczyć zaledwie miesiąc).

  Odpowiedz
 • Luk(2017-12-07 09:04) Zgłoś naruszenie 00

  Zamiast udoskonalić postępowanie zwyczajne znowu robi się jakieś wyjątki od reguły i postępowania odrębne. Już widać skutki rozwiązania komisji kodyfikacyjnej prawa cywilnego, która pracowała nad całkowicie nowym kpc.

  Odpowiedz
 • prawus (2017-12-08 09:43) Zgłoś naruszenie 00

  Działy prawne dużych firm. To oczywiste. Stracą płotki.

  Odpowiedz
 • Mec (2017-12-07 12:34) Zgłoś naruszenie 00

  Po co ??

  Odpowiedz
 • jaryko(2017-12-07 13:50) Zgłoś naruszenie 00

  Akurat ci na karcie do sadu nie chodzą. A co z tymi na książce bo ma kiosk? Gorszy? Wielki przedsiębiorca. Przepisy zmierzają (wszędzie) do wzmacniania korporacji.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!