« Powrót do artykułu

Komornik będzie mógł odmówić wszczęcia egzekucji spoza rewiru

Jeżeli w ciągu roku do kancelarii wpłynie więcej niż 100 wniosków od tego samego wierzyciela i będą to sprawy spoza rewiru, komornik będzie mógł odmówić przyjęcia kolejnej. To efekt przegłosowanej wczoraj w sejmowej podkomisji poprawki do rządowego projektu nowej ustawy o komornikach sądowych.

prawo

żródło: ShutterStock

W przypadku kancelarii z dużą skutecznością i brakiem zaległości limit spraw spoza rewiru będzie wynosił 5 tys.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Qba(2017-09-20 14:44) Zgłoś naruszenie 81

  To proszę spłacić swoje długi - zwyczajowe 15% wystarczy.... :D

  Odpowiedz
 • shadow (2017-09-20 14:01) Zgłoś naruszenie 410

  Czy ustawa przewidują obowiązkowe oświadczenia majątkowe dla komorników? Z chęcią zapoznałbym się z ich biedą i pomógł jakoś rozwiązać ich problemy finansowe.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Jan(2017-09-25 19:59) Zgłoś naruszenie 01

  Prawda jest też taka, że na większość "nieprawidłowości" duży wpływ ma wierzyciel, tzw. dogadany wierzyciel. Art. 8 uoskie funkcjonuje już ponad 10 lat, w tym czasie zdążyły potworzyć się kliki wierzycielsko-komornicze. Każdy o tym wie, ale ludzie siedzą cicho, bo przecież żaden komornik nie będzie się wychylać (mam na myśli tego niedogadanego). Nie chce pisać o tym, jakie patologiczne sytuacje rodzą takie układy. Po prostu ustawodawca powinien to ukrócić i tyle. Wyobraźcie sobie, że składacie pozew do sądu. Czy możecie decydować o tym jaki sędzia będzie zajmować się sprawą? Składacie zawiadomienie do prokuratury o popełnieniu przestępstwa... Macie wpływ na to, który prokurator będzie pracował nad sprawą? Dlaczego z egzekucją jest inaczej? Każdy komornik dysponuje takimi samymi narzędziami. Teoretycznie egzekucja prowadzona przez komornika y powinna wyglądać tak samo jak egzekucja prowadzona przez komornika x. Dlatego pomysł, żeby sprawy egzekucyjne były rozdzielane przez sądy uważam za słuszny.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!