« Powrót do artykułu

Mikosz: Rzeczywistym problemem polskiego wymiaru sprawiedliwości nie jest postkomunizm

Działania PiS nie mają nic wspólnego z reformą dotykającą rzeczywistych źródeł nieprawidłowości funkcjonowania sądów. A takiej polski wymiar sprawiedliwości bardzo potrzebuje

prawo, Temida, sąd, wyrok, orzeczenie, sądownictwo

żródło: ShutterStock

Wtorkowe zdarzenia – ultimatum prezydenta warunkujące podpisanie ustawy o Sądzie Najwyższym przyjęciem zgłoszonej przezeń poprawki do ustawy o KRS oraz napad furii szefa rządzącej partii objawiony w pozaregulaminowym wystąpieniu – podniosły temperaturę sporu politycznego na kolejny, jeszcze wyższy poziom.

statystyki

Komentarze (6)

 • czytelnikGP(2017-07-21 15:27) Zgłoś naruszenie 118

  Problemem nie jest rzeczywiście sam post komunizm ale jego dzieci głównie dzieci sydów sprowadzonych do PRL przez KGB do pilnowania porządku i utworzona przez nich mafia w tak zwanym wymiarze sprawiedliwości. Mafia obecnie związana także z nowym kierownictwem w USAraelu. W Łodzi mamy takich co pracują w sądzie i nie mają legalnego obywatelstwa polskiego tylko funkcjonują " na trupa" czyli na dokumenty osoby zamordowanej -najczęściej przesiedleńców z Wołynia lub teraz ofiar zbiorowych z wypadków lub celowych zabójstw jak na przykład w aferze pawulonowej. Na śródmieściu nawet nie kwapią się z usunięciem sędzi pedofilki znanej od 10 lat - samooczyszczenie środowiska sędziowskiego - żart .

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Pan Murzyński - Filipiński(2017-07-21 09:36) Zgłoś naruszenie 106

  Zgadzam się, rzeczywistym problemem polskiego wymiaru sprawiedliwości nie jest postkomunizm. Tym problemem jest komuna która doskonale zakonserwowana trwa sobie tam w najlepsze. Zamiast pisać artykuły pod tezę do udowodnienia, proponuję wrócić do przeszłości i napisać jak przebiegało i na czym polegało "samooczyszczenie" środowiska prawniczego

  Odpowiedz
 • BB(2017-07-21 09:28) Zgłoś naruszenie 43

  I nie poszła w las nauka... A Lenin zawsze żywy!!!!!!

  Odpowiedz
 • Krzysztof Dzięciołowski(2017-07-21 22:52) Zgłoś naruszenie 33

  Świetny artykuł autora, którego trudno oskarżać o systemową niechęć do obecnłej władzy.

  Odpowiedz
 • ereglo(2017-07-22 22:14) Zgłoś naruszenie 11

  Prawdziwym problemem Polski - jako takiej - jest narodowy socjalizm serwowany nam przez kaczyńskiego, jago partię i jej zwolenników.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!