« Powrót do artykułu

Zmiany w egzekucji wierzytelności z rachunku bankowego skrojone pod dłużników

Rząd zapowiada skrócenie podstawowego terminu przedawnienia roszczeń do 6 lat; szykuje też zmiany w egzekucji wierzytelności z rachunku bankowego.

pieniądze, kasa, banknot

żródło: ShutterStock

Z wykazu wynika, że w związku z umożliwieniem komornikom dokonywania zajęć rachunku bankowego dłużnika drogą elektroniczną zachodzi potrzeba wprowadzenia rozwiązań, które pozwolą podjąć obronę przed egzekucją

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (11)

 • Cyklon(2017-06-01 12:09) Zgłoś naruszenie 1020

  Panie Gutowski nie kpij pan sobie z nas- wierzyciel może złożyć apelację w której udowodni że bieg przedawnienia został przerwany jeśli nie zrobił tego w powództwie lub postepowaniu wstępnym. To naprawdę zapobiega wielu oszustwom które nagminnie rozpleniły się w ostatnich 25 latach nie mówiąc już o okresie od wprowadzenia domniemania doręczenia.

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
 • StAAbrA(2017-06-02 12:00) Zgłoś naruszenie 85

  Wierzyciele - mafia światowa i jej psy . Dłużnicy - pospólstwo , znaczy : obywatele .

  Odpowiedz
 • wjw(2017-06-01 19:04) Zgłoś naruszenie 70

  "...wkrótce to sąd będzie musiał z urzędu ustalić, czy roszczenie jest przedawnione. Jeśli zaś stwierdzi, że upłynął termin przedawnienia, oddali powództwo." To już w kpc było tylko nie wiadomo kiedy z kpc znikło !!! A wystarczyło tylko skorygować do osób bez profesjonalnego pełnomocnika. I nie wykwitłoby tyle firm windykacyjnych i handlujących przedawnionymi roszczeniami...

  Odpowiedz
 • sadinternetowy.pl(2017-06-02 08:57) Zgłoś naruszenie 75

  Proces z apelacją trwa w 4 lata. Dłużnik w tym czasie wyzbywa się majątku. Na sześć lat odłoży sobie na życie. Komornik jak wejdą nowe przepisy nie będzie mógł skutecznie wyegzekwować wyroku. Pozostaną na rynku tylko Biura informacji kredytowej, które będą sprzedawać informację o dłużnikach. Lepiej od razu skasować sądy. Jak masz dłużnika lepiej szybko składaj pozew do sądu. Propozycja to nie pewność obrotu, tylko pewność dla dłużnika, że może nie płacić.

  Odpowiedz
 • dziuga(2017-06-02 10:39) Zgłoś naruszenie 50

  kto ma więcej głosów podczas wyborów, dłużnicy czy wierzyciele?

  Odpowiedz
 • Qba(2017-06-01 16:21) Zgłoś naruszenie 53

  Nie chodzi o to, co może wierzyciel, ale o równość przed sądem. Dlaczego wierzyciel ma składać apelację, a nie dłużnik - zarzut?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • JR(2018-01-12 19:56) Zgłoś naruszenie 00

  Niech bank przekazuje kasę po 7 dniach tylko jeśli dłużnikiem jest konsument, w innych przypadkach niezwłocznie. W przypadku długów przedsiębiorców, szczególnie długów o dużych kwotach powinno być to natychmiastowe.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!