« Powrót do artykułu

Dostęp do bilingów tylko za zgodą sądu

Przepisy pozwalające służbom pobierać dane telekomunikacyjne bez żadnych ograniczeń są niezgodne z prawem unijnym – uznał Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej. Co więcej zakwestionował sam obowiązek przechowywania tych danych przez operatorów.

Dane

żródło: ShutterStock

Trybunał uznał również, że inwigilowane osoby muszą być informowane o tym, że służby sięgały po jej dane.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

 • Teleinformatyk(2016-12-21 14:00) Zgłoś naruszenie 50

  Powiem tak-w sporej większości w dostępie do tych niejawnych informacji umaczani są pracownicy operatorów telefonii z dostępem do zbiorów danych klientów.To Oni "wykradają" i przekazują zainteresowanym te dane.Czy z korzyścią dla nich czy nie-nie mi w to wnikać-Ich więc powinny służby i każdy obywatel ścigać w sytuacji kiedy dowie się,że jego dane w dziwnych okolicznościach przyrody znalazły się w rękach instytucji albo osób prywatnych mimo,że nie powinny..Jeżeli tego nie wyeliminują odpowiednie służby to korupcja tymi danymi dalej będzie kwitła i zyskała na wartości.Źródłem zła są więc także źle kontrolowani,nadzorowani pracownicy firm telekomunikacyjnych z dostępem do naszych danych.

  Odpowiedz
 • zorientowany(2016-12-21 22:37) Zgłoś naruszenie 30

  To nie jest widzimisię jajogłowych, tylko skutek nadużywania dostępu do tych informacji przez służby. Nikt nie zwróciłby uwagi na nieprawidłową praktykę gdyby jej nie było. Reasumując to orzeczenie, to reakcja na samowolę różnych domorosłych Bondów i nieuczciwych kudzi, w tym polityków.

  Odpowiedz
 • Agent(2016-12-21 19:55) Zgłoś naruszenie 19

  Biurokracja UE doprowadzi do tragedii... W imię swobód obywatelskich wiąże ręce służbą, utrudnia walkę z przestepstwami... Każdy krzyczy mam prawa, ale nikt nie pamięta że demokracja to także obowiązki...ktos kto ma czyste sumienie nie ma czego się bać... To lobby adwokatów forsuje takie prawo aby łatwiej było bronić przestępców, to im zależy na takich zmianach

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!