« Powrót do artykułu

Ofiary przemocy domowej zasługują na wiarygodność

Przyjmowanie tego co mówią skrzywdzone kobiety, bez oceniania, negowania, kwestionowania to wsparcie, jakiego powinniśmy im udzielać na co dzień – wskazuje dr Sylwia Spurek, zastępczyni RPO ds. Równego Traktowania.

Przemoc

żródło: ShutterStock

Statystyki policyjne pokazują, że co roku funkcjonariusze wszczynają około 100 tys. procedur Niebieska Karta. W ramach tych postępowań 90 proc. ofiar stanowią kobiety i dzieci.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (5)

 • ela(2016-12-12 08:50) Zgłoś naruszenie 136

  Ofiary przemocy domowej zasługują na wiarygodność?Dziwne i śmieszne. Znam takie ,,niby ,,ofiary,które udawały przemoc,żeby odejść od męża do kochanka.Sięgamy dna?

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • geteq(2016-12-12 09:21) Zgłoś naruszenie 115

  W przyznawaniu wiarygodności tylko ofiarom nie można zapominać, że kilka procent zgloszen jest w celu osiągnięcia przez kobietę określonego celu - rozwodu, alimentu, lepszego podziału majątku. Nie mają one nic wspólnego ze znęcaniem albo też w tych przypadkach to kobieta jest sprawcą albo zachodzi wzajemna przemoc, która znęcaniem nie jest.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Karolina (2020-02-03 20:41) Zgłoś naruszenie 00

  Jesteście niepoważni ! A pomyśleliście o kobietach które czytają właśnie ten artykuł a maź czy partner je bił ? Ja jestem właśnie taka osoba gdzie mam uciec ? Dlaczego ja? On co bije zostaje w domu a ja na ulice ?

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!