« Powrót do artykułu

Ofiary przemocy domowej zasługują na wiarygodność

Przyjmowanie tego co mówią skrzywdzone kobiety, bez oceniania, negowania, kwestionowania to wsparcie, jakiego powinniśmy im udzielać na co dzień – wskazuje dr Sylwia Spurek, zastępczyni RPO ds. Równego Traktowania.

Przemoc

żródło: ShutterStock

Statystyki policyjne pokazują, że co roku funkcjonariusze wszczynają około 100 tys. procedur Niebieska Karta. W ramach tych postępowań 90 proc. ofiar stanowią kobiety i dzieci.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
statystyki

Komentarze (4)

  • ela(2016-12-12 08:50) Zgłoś naruszenie 135

    Ofiary przemocy domowej zasługują na wiarygodność?Dziwne i śmieszne. Znam takie ,,niby ,,ofiary,które udawały przemoc,żeby odejść od męża do kochanka.Sięgamy dna?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • geteq(2016-12-12 09:21) Zgłoś naruszenie 113

    W przyznawaniu wiarygodności tylko ofiarom nie można zapominać, że kilka procent zgloszen jest w celu osiągnięcia przez kobietę określonego celu - rozwodu, alimentu, lepszego podziału majątku. Nie mają one nic wspólnego ze znęcaniem albo też w tych przypadkach to kobieta jest sprawcą albo zachodzi wzajemna przemoc, która znęcaniem nie jest.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!