Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Jakie środki przymusu może zastosować służba celna

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
W myśl Ustawy o Służbie Celnej z dnia 24 lipca 1999 roku. służba celna jest organem ścigania, do którego zadań należą m. in. : - kontrola przestrzegania przepisów prawa celnego oraz innych przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów, - wykonywanie czynności związanych z nadawaniem towarom przeznaczenia celnego, - wymiar i pobór należności celnych i innych opłat związanych z przywozem i wywozem towarów, - wymiar i pobór podatku od towarów i usług (VAT) z tytułu importu towarów, - kontrola, szczególny nadzór podatkowy, wymiar i pobór podatku akcyzowego, - pobór opłaty paliwowej, - kontrola gier i zakładów wzajemnych, - wykonywanie zadań wynikających z ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, związanych w szczególności z udzielaniem koncesji oraz zezwoleń, zatwierdzaniem regulaminów oraz rejestracją urządzeń, - współdziałanie przy realizacji Wspólnej Polityki Rolnej, - wykonywanie zadań wynikających z przepisów wspólnotowych regulujących statystykę dotyczącą obrotu towarowego pomiędzy państwami członkowskimi Wspólnoty Europejskiej, - rozpoznawanie, zapobieganie i wykrywanie przestępstw skarbowych i wykroczeń skarbowych, przestępstw i wykroczeń związanych z przywozem i wywozem towarów oraz ściganie ich sprawców, w zakresie określonym innymi ustawami, - rozpoznawanie, zapobieganie i wykrywanie przestępstw i wykroczeń związanych z naruszeniem przepisów dotyczących ochrony dóbr kultury oraz ochrony własności intelektualnej, a także przestępstw i wykroczeń związanych z wprowadzaniem na polski obszar celny oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami, w szczególności takich jak: odpady szkodliwe, substancje chemiczne, materiały jądrowe i promieniotwórcze, środki odurzające i substancje psychotropowe oraz broń, amunicja, materiały wybuchowe i technologie objęte kontrolą międzynarodową, - kontrola ruchu drogowego, - kontrola transportu drogowego, - współpraca z organami celnymi innych państw oraz organizacjami międzynarodowymi, - współpraca z Szefem Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych w zakresie niezbędnym do realizacji jego zadań ustawowych.
W myśl Ustawy o Służbie Celnej z dnia 24 lipca 1999 roku. służba celna jest organem ścigania, do którego zadań należą m. in. : - kontrola przestrzegania przepisów prawa celnego oraz innych przepisów związanych z wywozem i przywozem towarów, - wykonywanie czynności związanych z nadawaniem towarom przeznaczenia celnego, - wymiar i pobór należności celnych i innych opłat związanych z przywozem i wywozem towarów, - wymiar i pobór podatku od towarów i usług (VAT) z tytułu importu towarów, - kontrola, szczególny nadzór podatkowy, wymiar i pobór podatku akcyzowego, - pobór opłaty paliwowej, - kontrola gier i zakładów wzajemnych, - wykonywanie zadań wynikających z ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych, związanych w szczególności z udzielaniem koncesji oraz zezwoleń, zatwierdzaniem regulaminów oraz rejestracją urządzeń, - współdziałanie przy realizacji Wspólnej Polityki Rolnej, - wykonywanie zadań wynikających z przepisów wspólnotowych regulujących statystykę dotyczącą obrotu towarowego pomiędzy państwami członkowskimi Wspólnoty Europejskiej, - rozpoznawanie, zapobieganie i wykrywanie przestępstw skarbowych i wykroczeń skarbowych, przestępstw i wykroczeń związanych z przywozem i wywozem towarów oraz ściganie ich sprawców, w zakresie określonym innymi ustawami, - rozpoznawanie, zapobieganie i wykrywanie przestępstw i wykroczeń związanych z naruszeniem przepisów dotyczących ochrony dóbr kultury oraz ochrony własności intelektualnej, a także przestępstw i wykroczeń związanych z wprowadzaniem na polski obszar celny oraz wyprowadzaniem z polskiego obszaru celnego towarów objętych ograniczeniami lub zakazami, w szczególności takich jak: odpady szkodliwe, substancje chemiczne, materiały jądrowe i promieniotwórcze, środki odurzające i substancje psychotropowe oraz broń, amunicja, materiały wybuchowe i technologie objęte kontrolą międzynarodową, - kontrola ruchu drogowego, - kontrola transportu drogowego, - współpraca z organami celnymi innych państw oraz organizacjami międzynarodowymi, - współpraca z Szefem Krajowego Centrum Informacji Kryminalnych w zakresie niezbędnym do realizacji jego zadań ustawowych. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • Tobias
    2015-06-19 13:22:40
    Tak słabego merytorycznie artykułu w Gazecie Prawnej dawno nie czytałem. Pociski gumowe?Jakis żart? Pewnie chodziło o pociski niepenetracyjne-nadmieniam że takich pocisków używają wszystkie służby- jest to amunicja ostra. Psy do obezwładniania? Psy w SC służą do wykrywania kontrabandy- tytoń, narkotyki.
    Generalnie rzecz biorąc, ktoś powinien posypać sobie głowę popiołem -najlepiej autor tego tekstu
    0
Reklama
Reklama

Zobacz więcej