Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Straciłeś dokumenty za granicą? Nie masz pieniędzy? Sprawdź co zrobić, żeby wrócić do kraju

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Pomoc konsulatu Polski lub UE Pierwszym adresem, który powinniśmy odwiedzić w przypadku stwierdzenia utraty dokumentów jest biuro konsula. To on pomoże nam w zdobyciu paszportu tymczasowego, dzięki któremu będziemy mogli wrócić do kraju. Jeżeli masz pecha i w kraju, w którym jesteś nie ma polskiej placówki dyplomatyczno-konsularnej zwróć się o pomoc do ambasady lub konsulatu jednego z państw członkowskich UE. Musisz wtedy poprosić o dokument Emergency Travel Document, w skrócie ETD. Trzeba jednak pamiętać, że wydanie obu dokumentów jest płatne. Od momentu zgłoszenia utraty paszportu konsulowi dokument ten traci swoją ważność, nawet w przypadku późniejszego odnalezienia.
Pomoc konsulatu Polski lub UE Pierwszym adresem, który powinniśmy odwiedzić w przypadku stwierdzenia utraty dokumentów jest biuro konsula. To on pomoże nam w zdobyciu paszportu tymczasowego, dzięki któremu będziemy mogli wrócić do kraju. Jeżeli masz pecha i w kraju, w którym jesteś nie ma polskiej placówki dyplomatyczno-konsularnej zwróć się o pomoc do ambasady lub konsulatu jednego z państw członkowskich UE. Musisz wtedy poprosić o dokument Emergency Travel Document, w skrócie ETD. Trzeba jednak pamiętać, że wydanie obu dokumentów jest płatne. Od momentu zgłoszenia utraty paszportu konsulowi dokument ten traci swoją ważność, nawet w przypadku późniejszego odnalezienia. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej