Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Prawo do informacji w sklepie. Jakich informacji sprzedawca musi udzielić konsumentowi?

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Kiedy konsument nabywa produkt, obowiązkiem sprzedawcy jest udzielenie niezbędnych informacji. Jeżeli konsument odczuwa taką potrzebę sprzedawca musi wyjaśnić budzące wątpliwości punkty umowy. W trakcie zakupów można także zażądać przetestowania urządzenia - np. włączenia go do prądu. Rzecz jasna całkowicie zabronione jest wprowadzanie konsumenta w błąd. Ponadto przekazywana informacja musi zostać sformułowana w jasny i zrozumiały sposób. Co ważne - musi zostać udzielona w języku polskim. Informacje to, jak czytamy w serwisie UOKiK: rodzaj rzeczy nazwa producenta lub importera znak bezpieczeństwa i zgodności;informacje o dopuszczeniu do obrotu w Polsce określenie energochłonności (gdy rodzaj rzeczy na to pozwala) bądź inne dane jeśli to konieczne.
Kiedy konsument nabywa produkt, obowiązkiem sprzedawcy jest udzielenie niezbędnych informacji. Jeżeli konsument odczuwa taką potrzebę sprzedawca musi wyjaśnić budzące wątpliwości punkty umowy. W trakcie zakupów można także zażądać przetestowania urządzenia - np. włączenia go do prądu. Rzecz jasna całkowicie zabronione jest wprowadzanie konsumenta w błąd. Ponadto przekazywana informacja musi zostać sformułowana w jasny i zrozumiały sposób. Co ważne - musi zostać udzielona w języku polskim. Informacje to, jak czytamy w serwisie UOKiK: rodzaj rzeczy nazwa producenta lub importera znak bezpieczeństwa i zgodności;informacje o dopuszczeniu do obrotu w Polsce określenie energochłonności (gdy rodzaj rzeczy na to pozwala) bądź inne dane jeśli to konieczne. / ShutterStock

Powiązane

Reklama

Komentarze(0)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
    Reklama
    Reklama

    Zobacz więcej