statystyki

Spółka zapłaci kancelarii, mimo że sama nie ściągnęła długu

autor: Ewa Maria Radlińska16.11.2016, 06:40; Aktualizacja: 16.11.2016, 06:49

Kancelaria świadcząca obsługę prawną firmy nie może ponosić odpowiedzialności za niewypłacalność dłużnika swojego zleceniodawcy.

Kancelaria prawnicza zawarła ze spółką umowę zlecenia na obsługę prawną firmy. Po pewnym czasie wypowiedziała jednak umowę, a prawnicy zażądali zapłaty za zastępstwa procesowe firmy w sporach sądowych. Spółka nie zamierzała jednak płacić, ponieważ uważała, że płatność ta zawierała się w ryczałcie na obsługę jaki opłacała.

Co było w ryczałcie

W ramach umowy kancelaria miała świadczyć pomoc prawną, a zwłaszcza udzielać porad i konsultacji w sprawach organizacyjnych, gospodarczych, zawierania i wykonywania umów, jak również brać udział w spotkaniach u klientów czy dostawców firmy wymagających obecności prawnika. Przewidywany czas wykonywania usług przez kancelarię ustalono na 25 godzin w miesiącu. Za to kancelaria miała dostawać ryczałtowe wynagrodzenie w wysokości 1. 5 tys. zł miesięcznie (plus VAT) na podstawie faktury przedstawionej przez kancelarię na koniec każdego miesiąca. Wynagrodzenie zaś za prowadzenie spraw wykraczających poza ten zakres, strony miały ustalać odrębnie.


Pozostało jeszcze 92% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane