Projekt "Za życiem": Nieodpłatna pomoc prawna także dla ciężarnej

autor: Anna Krzyżanowska08.11.2016, 07:08; Aktualizacja: 08.11.2016, 07:43
ciąża

W ramach przedsądownego poradnictwa kobieta przy nadziei będzie więc mogła liczyć na poinformowanie o obowiązującym stanie prawnym, przysługujących jej uprawnieniach lub spoczywających na niej obowiązkachźródło: ShutterStock

Projekt ustawy o wsparciu kobiet w ciąży i ich rodzin „Za życiem” zakłada zmiany także w ustawie o nieodpłatnej pomocy prawnej oraz edukacji prawnej (Dz.U. z 2015 r. poz. 1255). Na mocy jej końcowych przepisów poszerzeniu ulec ma katalog osób uprawnionych do bezpłatnych przesądowych porad.

I tak 1 stycznia 2017 r. otrzymać je będą mogły już nie tylko osoby posiadające ważną kartę dużej rodziny, młodzież do 26. roku życia, seniorzy po ukończeniu 65 lat, osoby fizyczne, którym w okresie roku poprzedzającego zostało przyznane świadczenie z pomocy społecznej na podstawie ustawy o pomocy społecznej, kombatanci, weterani czy zagrożeni lub poszkodowani katastrofą naturalną, klęską żywiołową lub awarią techniczną, ale także kobiety w ciąży.

By skorzystać z porad, ciężarna będzie musiała przedłożyć dokument potwierdzający swój stan oraz podpisać stosowne oświadczenie.


Pozostało 55% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane