Budżetowy atut w walce o Trybunał Konstytucyjny. Jak potoczy się rozgrywka o wybór prezesa?

autor: Grzegorz Osiecki02.11.2016, 07:58; Aktualizacja: 02.11.2016, 08:18
Najbardziej prawdopodobne, że nie będzie żadnych konsekwencji sporu o budżet TK

Najbardziej prawdopodobne, że nie będzie żadnych konsekwencji sporu o budżet TKźródło: Wikimedia Commons

Kwestionowanie przez PiS środków dla TK nie będzie miało praktycznych skutków, ale ma pomóc tej partii ulokować na fotelu prezesa kandydata wybranego jej głosami.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

 • Krzysztof(2016-11-02 23:23) Zgłoś naruszenie 14

  Nie istnieje żaden polityczny spór o Trybunał Konstytucyjny. To jest spór "siła ponad prawem czy prawo ponad siłą". Rząd siłą i podstępem łamie Konstytucję, a TK jej broni. Art. 44 Konstytucji: "Bieg przedawnienia w stosunku do przestępstw, nie ściganych z przyczyn politycznych, popełnionych przez funkcjonariuszy publicznych lub na ich zlecenie, ulega zawieszeniu do czasu ustania tych przyczyn." Gdy "przyczyny polityczne", czyli rządy przestępców ustaną, znajdą się się oni tam, gdzie ich miejsce: w więzieniu. Chyba, że uciekną do Putina po odbiór nagrody za niszczenie Polski.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Zibb(2016-11-02 19:04) Zgłoś naruszenie 93

  Na dziś TK reprezentuje interesy obcych mocarstw, które rzadzą Unią Europejską. De facto jesteśmy krajem.wasalnym. Czas to zmienić. Nadarza się okazja po odejściu jurgieltnika Rzeplinskiego już w grudniu.

  Odpowiedz
 • jhj(2016-11-02 17:19) Zgłoś naruszenie 122

  Po prostu musimy się pogodzić z tym, że w obecnej kadencji parlamentu nie będziemy mieli niezależnego TK, który rzeczywiście będzie stał na straży Konstytucji i ONI mogą sobie uchwalać ustawy dowolnie z Konstytucją sprzeczne! Ale... nadejdzie dzień zapłaty!...

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • Bolesław(2016-11-02 13:23) Zgłoś naruszenie 1915

  Każdy będzie lepszy od uzurpatora Rzeplińskiego. Nich PiS posprząta tę stajnię.

  Odpowiedz
 • Inspektor Pracy(2016-11-02 11:50) Zgłoś naruszenie 2317

  ..To przez tych "Sędziów" ludzie już nie chcą płacić składki na ZUS. Stracili zaufanie do wszystkich instytucji . Jest to efekt rządów 8 ostatnich lat POmyleńców i dyspozycyjnych z TK. Nikt nie jest głupi ani ślepy . Nawet spracowanym bez ferii, bez wakacji, zatrudnionych od 15r życia pozwolili ukraść wiek emerytalny. ............Nawet Tym z Nich co za Komuny i POstkomuny pracowali w soboty , w święta a także w tygodniu w czasie ponad ustawowym bez dni zamiennie wolnych zapewniając Im ciepło ,energie czy ratunek.. Nawet Tych z Nich co mieli wypracowane już 15 lat w szkodliwych i niebezpiecznych warunkach pracy POzwoli wstecznie okraść także jeżeli na dzień wstecznej zmiany Ustawy o emeryturach POdmostowych nie mieli więcej niż ogółu 25 lat pracy tylko dlatego ,ze byli młodsi wiekiem .Trybunał udowodnił ,że nigdy nie będzie ostoją uczciwości ,sprawiedliwości społecznej i zwykłej ludzkiej przyzwoitości. ......Mamy raczej do czynienia z grupą Oligarchów utrzymującymi swoje StatusQuo niż z reprezentantami najwyższych wartości....... Naród już dzięki nim wie ,że wszystko w zależności od celów POlitycznych można prawnie zinterpretować aby ukraść obywatelom ,zmarnotrawić i zniszczyć. Już nikt przez Nich nikomu nie wierzy .....Organy Państwa na POkolenia straciły zaufanie społeczne . Dlatego ta Oligarchia była też za podniesieniem wieku emerytalnego i dlatego tak wyrokują trzymając się Sędziowskich stolców . Mają w pracy taaaaaakie profity..

  Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane