Koniec z publicznym e-paleniem. Sprawdź najważniejsze zmiany

autor: Renata Majek17.10.2016, 12:10; Aktualizacja: 17.10.2016, 12:15

Niedawno wprowadzono zakaz palenia elektronicznych papierosów przez nieletnich, podobnie jak ich sprzedaży. Czy obecnie straż miejska dostała większe uprawnienia do kontrolowania młodzieży, np. w galeriach handlowych? Jakie jeszcze ważne zmiany wprowadziła nowelizacja przepisów?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (6)

 • totalitarny odjazd biurokratów(2016-10-17 18:37) Zgłoś naruszenie 230

  100% zgody że dostępność tylko dla osób pełnoletnich ale wszystkie idiotyzmy z jednolitymi opakowaniami, zakazywanie mentolowych czy slimów to już totalitarny odjazd biurokratów. Np. w Australii gdzie kilka lat temu wprowadzono podobne przepisy WZROSŁA ilość osób palących i szara strefa, zmalała jedynie oficjalna sprzedaż a nie ilość palących. Takie zakazy nigdy, nigdzie nie sprawdziły się. To jedno. A zupełnie nie rozumiem jakim prawem biurokraci sądzą że mają prawo dyktować DOROSŁYM obywatelom jakie papierosy i w jakich opakowaniach mogą palić. Kiedy jednolite opakowania wódki, whisky i zakaz np. wiśniówki bo ma smak???!

  Odpowiedz
 • babcia(2016-10-18 00:03) Zgłoś naruszenie 40

  Te wszystkie mądrości, wprowadzające coraz to durniejsze przepisy i wymogi,od kilku lat ,to zasługa nie naszych urzędasów a unijnych. To wszystko ,to unijne przepisy ,dzięki którym, już od jakiegoś czasu np jemy kapustę i ogórki kwaszone chemicznie a nie naturalnie,to samo dotyczy norm żywności i wielu innych rewelacji w różnych dziedzinach życia,które już wprowadzili i jeszcze wprowadzą .Jesteśmy niewolnikami pod obcasem urzedników unijnych a będziemy coraz bardziej niewoleni.Ale co można spodziewać się mądrego, po urzędnikach,którzy marchew uznali za owoc i wyznaczyli normy zakrzywienia banana

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • polak88(2016-10-17 20:28) Zgłoś naruszenie 20

  najpierw zakaz a póżniej akcyza i ch.j im w d.pę

  Odpowiedz
 • maniek(2016-10-18 10:21) Zgłoś naruszenie 20

  Wapowałem one w domu i nadal będę to robił, jakoś nie mam specjalnej ochoty robić tego publicznie. Ale ci palacze zwykłych papierosów kopcący na przystankach to nadal plaga i jakoś policja nic z tym nie robi.

  Odpowiedz
 • dwaportery(2016-10-18 08:31) Zgłoś naruszenie 10

  na portalu specjalizującym się w prawie napisano taką bzdurę: "W państwach członkowskich UE dyrektywa obowiązuje od 20 maja 2016 r., w Polsce – od 8 września 2016 r" TA dyrektywa weszła w życie (więc od wtedy obowiązuje) dwudziestego dnia po jej opublikowaniu w Dzienniku Urzędowym Unii Europejskiej co miało miejsce w 2014 r., natomiast do 20 maja 2016 poszczególne państwa miały odpowiedni dostosować swoje przepisy krajowe. Polska uczyniła to z opóźnieniem, ale nie oznacza to, że w Polsce dyrektywa obowiązuje od 8 września 2016 r.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane