Ziobro odwraca postępowanie karne. Ekspresowe reformy z usterkami

autor: Ewa Ivanova03.08.2016, 07:37; Aktualizacja: 03.08.2016, 12:34
prawo

Nowelizacją odwracającą zeszłoroczną, kontradyktoryjną reformę procesu karnego dokonano zmiany przepisów dotyczących postępowania odwoławczego, w tym art. 425 k.p.k. Przesądzono, że do II instancji można zaskarżyć także brak określonego rozstrzygnięciaźródło: ShutterStock

Ministerstwo Sprawiedliwości popełniło błąd w kluczowej nowelizacji procedury karnej. Naprawiało go już w trybie poselskim.

Takiej wpadki legislacyjnej minister sprawiedliwości dawno nie zaliczył. Jest ona tym bardziej spektakularna, że przytrafiła się podczas prac nad sztandarowym projektem resortu Zbigniewa Ziobry: odwracania kontradyktoryjnej reformy procesu, a więc w nowelizacji, która weszła w życie 15 kwietnia (Dz.U. z 2016 r. poz. 437).

Błąd zauważył dopiero Paweł Gołębiowski, prawnik z Kancelarii Prawno-Gospodarczej Gołębiowski. Gdyby nie on, nawet nie wiedzielibyśmy, jak szybko i dyskretnie ustawodawca chciał zatrzeć ślady swej nieudolności.

Zdanie drugie – czyli które?

Zdanie drugie – czyli które?

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Szybka korekta


Pozostało 80% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • prawnik(2016-08-03 09:21) Zgłoś naruszenie 40

    Przecież co najmniej 50 % ustaw uchwalonych przez pis ma wady prawne.Powoli zacznie to wypływać i zaczną się odszkodowania.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane