Komisja Wenecka nie wyda na razie opinii ws. ustawy o TK?

16.07.2016, 10:48; Aktualizacja: 16.07.2016, 11:55
Trybunał Konstytucyjny

Trybunał Konstytucyjnyźródło: Newspix
autor zdjęcia: KONRAD KOCZYWASFOTONEWS

Sekretarz generalny Rady Europy Thorbjoern Jagland zwrócił się do Komisji Weneckiej, aby nie przedstawiała na razie, na obecnym etapie, wstępnej opinii o nowej ustawie o Trybunale Konstytucyjnym - poinformował PAP rzecznik Rady Europy Panos Kakaviatos.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (13)

  • krol.(2016-07-18 07:08) Zgłoś naruszenie 01

    Napewno siedza w Turcji i ratuja demokracje,póki jakiś Turek nie ******* plaskacza.

    Odpowiedz
  • krol(2016-07-18 06:59) Zgłoś naruszenie 11

    Napewno siedza w Turcji i ratuja demokracje,póki jakiś Turek nie ******* plaskacza

    Odpowiedz
  • narew(2016-07-17 11:07) Zgłoś naruszenie 92

    Cóż za hojna łaskawość wobec Polski ! ! ! ! ! ! ! A czego te lewaki- gondolierzy chcą od polskiego, demokratycznego i bezpiecznego państwa? Drzazgę w czyimś oku widzą ale kłody we własnym już nie. Należy ich ładnie odprosić z Naszej Polski !

    Odpowiedz
  • zosia(2016-07-17 10:35) Zgłoś naruszenie 132

    A co na to Honorowa Przewodnicząca KW Lola Brygada Suchocka???---Komisja Wenecka jest atrapą demokracji pokazała to Turcja, Rosja itp.

    Odpowiedz
  • wujek(2016-07-17 08:28) Zgłoś naruszenie 62

    Turcja będzie nas uczyć demokracji poprzez masowe aresztowania sędziów i rozpixenie TK,

    Odpowiedz
  • wujek(2016-07-17 08:26) Zgłoś naruszenie 103

    Art.197 Konstytucji RP stanowi, ja byk: Organizację TK oraz tryb postępowania przed TK określa ustawa. Większość sejmowa miała prawo taką ustawę uchwalić i ją uchwaliła, Senat z nią się zgodził, a Prezydent RP ją podpisał, Ustawa ta stała się obowiązującym prawem i TK w oparciu o tę ustawę powinien procedować. Tym czasem zaprzyjaźniony z PO TK tę ustawę podeptał i twierdzi, że procedował w oparciu bezpośrednio o Konstytucję RP. To nie jest prawdą, bo gdyby działał w oparciu o konstytucję, to jego skład powinien wynosić 15 sędziów, a nie 12. Skoro jego skład nie był zgodny ani z ustawą, ani z konstytucją, to ten jego „ wyrok” jest psa warty i nie powinien być opublikowany! Komentarze do Konstytucji są jednoznaczne: Trybunał w zakresie orzekania, w treści wyroku powinien podlegać konstytucji, To jest dla niego najważniejszy akt prawny. Natomiast w zakresie tego jak TK funkcjonuje, jak się zbiera, jak obraduje podlega ustawom. Wynika to nie tylko wprost z Konstytucji, ale tak jest to komentowane przez wszystkich komentatorów

    Odpowiedz
  • Mają to to ... jak w banku (2016-07-16 21:34) Zgłoś naruszenie 711

    Jest takie mądre ludowe porzekadło ... "CO SIĘ ODWLECZE ... TO NIE UCIECZE" ... Neo-BOLSZEWIKOM z PIS, choć dostali jeszcze jedną szansę ... na usunięcia skutków PUCZU PRAWNEGO na TK.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • windykator(2016-07-16 13:37) Zgłoś naruszenie 1510

    -To musi być straszny cios dla rzepy, kija i pozostałych bulów i rudych. Nasłać na tego Fitcha Komisję do spraw kanałów weneckich.

    Odpowiedz
  • dziadek Franek(2016-07-16 13:08) Zgłoś naruszenie 1710

    Sekretarz generalny Rady Europy powstrzymał Komisję Wenecką ws.TK.--- No i Rzepliński znowu będzie chciał robić dym , lecz tym razem będzie musiał bezdyskusyjnie usiąść na du...

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz