statystyki

Dane o podsłuchach to nie zawsze informacja publiczna

autor: Ewa Ivanova07.07.2016, 19:00
Podsłuch - nagranie

Obywatel poprosił komendanta głównego policji o udostępnienie informacji publicznejźródło: ShutterStock

Obywatel poprosił komendanta głównego policji o udostępnienie informacji publicznej na temat stosowanych wobec niego czynności operacyjno-rozpoznawczych określonych w art. 19 ustawy o Policji (t.j. Dz.U. z 2015 r. poz. 355 ze zm.) w latach 2007–2008.

Interesowało go w szczególności, na czyj wniosek i w jakim zakresie były prowadzone czynności, w jakim okresie, ile łącznie trwała kontrola, czy jego numer prywatny był objęty podsłuchem.


Pozostało jeszcze 84% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (1)

  • cogito(2016-07-08 14:10) Zgłoś naruszenie 10

    Może to nie jest informacja publiczna tj. dostępna dla każdego, ale chyba obywatel, którego podsłuchy dotyczyły ma prawo uzyskać takie informacje, choćby jako strona (osoba podsłuchiwana). Zwłaszcza po latach od ZAKOŃCZENIA czynności podsłuchiwania tej osoby. Jeśli nie ma przepisów umożliwiających osobie podsłuchiwanej uzyskanie po tym fakcie informacji o podsłuchiwaniu jej, to znaczy że żyjemy w kraju totalitarnym a nie demokratycznym.

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane