Zawartość przesyłki sądowej trzeba sprawdzić

autor: Ewa Maria Radlińska03.06.2016, 07:32; Aktualizacja: 03.06.2016, 07:46
Spółka wniosła zażalenie. Podnosiła, że nie doręczono jej wezwania do nadesłania odpisów.

Spółka wniosła zażalenie. Podnosiła, że nie doręczono jej wezwania do nadesłania odpisów.źródło: ShutterStock

Pełnomocnik spółki, który twierdzi, że nie doręczono mu wszystkich pism wymienionych na formularzu odbioru listu z sądu i których przyjęcie pokwitował, powinien to udowodnić. TEZA Podpisanie odbioru przesyłki oznacza nie tylko potwierdzenie, że została ona doręczona osobie upoważnionej do odbioru w dacie na formularzu wskazanej, ale także że zawartość przesyłki odpowiada tej, która została wskazana w formularzu potwierdzenia odbioru.

STAN FAKTYCZNY Spółka wniosła skargę do sądu na decyzję inspektora nadzoru budowlanego odnośnie odmowy stwierdzenia nieważności decyzji. Wojewódzki sąd administracyjny wezwał pełnomocnika spółki do uzupełnienia braków formalnych skargi w postaci nadesłania siedmiu odpisów skargi poświadczonych za zgodność z oryginałem lub własnoręcznie podpisanych. Wezwanie zostało skutecznie doręczone pełnomocnikowi. Nie zostało to uzupełnione, więc WSA odrzucił skargę. Spółka wniosła zażalenie. Podnosiła, że nie doręczono jej wezwania do nadesłania odpisów.


Pozostało 60% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (9)

 • sn(2016-06-03 07:51) Zgłoś naruszenie 101

  Sam też dostałem kiedyś , raz niekompletny zestaw dokumentów .Paniusie roztargnione nie zawsze pilnują dobrze tych wysyłek ,odwoływanie się i udowodnianie dla sądu , to później droga cierniowa dla klienta.To tak jakby musiał udowodniać ,że nie jest wielbłądem. Tak działa wymiar sprawiedliwości od lat !!.

  Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
 • Olek(2016-06-03 08:42) Zgłoś naruszenie 32

  A ja spotkalem się z sytuacja odwrotną . Strona Pozwana grając na wariata twierdziła ,że z sądu otrzymała pustą koperte i niereagowala natychmiast . Zarzuciłem jej że Sąd jest na tyle poważną instytucją iż na takie rzeczy trza natychmiast reagować. Inaczej wszelkiej maści oszusci byli by gorą .

  Odpowiedz
 • cd(2016-06-03 10:10) Zgłoś naruszenie 70

  To na Sądzie musi spoczywać obowiązek dowodu dokładnego przekazania stronom pism i dowodów sądowych. Żadna ze stron nie ma takich możliwości, tylko Sąd może nałożyć na Kuriera obowiązek dokumentowania dostarczonych materiałów.

  Odpowiedz
 • Alex(2016-06-03 10:27) Zgłoś naruszenie 40

  Kurierzy wszelkich firm mi ostatnio uciekają jak proszę, żeby byli przy otwieraniu różnych przesyłek. Twierdzą, że nie mają czasu ani obowiązku. Jak później, bez ich obecności, stwierdzę, że czegoś brakuje, to proponują, że przyjadą spisać papierek. Tylko nie ma w nim żadnego potwierdzenia czy to jest wina nadawcy, bo brakowało, czy może moja, bo w końcu podpisałem, że "odebrałem w stanie nienaruszonym" a potem sobie część przesyłki schowałem.

  Odpowiedz
 • psps(2016-06-03 17:35) Zgłoś naruszenie 30

  Coraz głupsze interpretacje sądu. W tym przypadku niemożliwe do spełnienia. Jak nie podpiszesz to nie dostaniesz przesyłki. Jak podpiszesz to już kuriera nie ma. On nie czeka. Ma to gdzieś. A czy sąd otweira przesyłki przy kurierze? Bezczelność takich interpretacji wywodzi się z samej góry tej instytucji.

  Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
 • EWA(2016-06-19 17:58) Zgłoś naruszenie 00

  ja otrzymywalam co jakis czas juz dawno dostarczone mi dokumenty - nawet w innych sprawach! potem okazalo sie ze zwrotki do sprawy ktorej nigdy nie bylo pochodzily wlasnie z takich dostarcze! - udowodnij to , a ktoci uwierzy smiala sie przestepczyni i pozbawila mnie prawa do mieszkania! - a japrzekonana jestem, ze w sadzie nikt nie slucha i nikt nie dochodzi wogole zadnego prawa! - to moim zdaniem i doswiadczeniem sa tylko marzenia naiwnych - jak ja!!!!

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane