statystyki

Pismo w sprawie karnej odbierze nie tylko obrońca

autor: Anna Krzyżanowska04.05.2016, 07:30; Aktualizacja: 04.05.2016, 09:16
listonosz, poczta

Interpretacja tego aktu doprowadziła pocztowców do wniosku, że odbiór korespondencji sądowej w sprawach karnych w placówce powinien być dokonywany jedynie osobiście przez adresata lub jego przedstawiciela ustawowegoźródło: ShutterStock

Wkrótce powinny skończyć się problemy prawników z odbiorem sądowej korespondencji w sprawach karnych. PiS w druku sejmowym nr 451 proponuje nowelizację art. 133 kodeksu postępowania karnego.

Pismo pozostawione w placówce pocztowej, adresowane do obrońcy albo pełnomocnika będącego adwokatem lub radcą prawnym, będzie mogło zostać odebrane także przez osobę upoważnioną na podstawie pełnomocnictwa pocztowego do odbioru przesyłek pocztowych.

Wydaje się być to dobrą informacją dla profesjonalnych pełnomocników. Odkąd za dostarczanie sądowej korespondencji zaczęła znowu odpowiadać Poczta Polska, sekretariaty kancelarii prawnych mają problemy z obiorem awizowanej korespondencji „w okienku”. Wszystko za sprawą rozporządzenia w sprawie szczegółowych zasad i trybu doręczania pism sądowych w postępowaniu karnym (Dz.U. z 2015 r. nr 82, poz. 887).


Pozostało jeszcze 66% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane