statystyki

Grillowanie na balkonie tak, jeśli nie przeszkadza innym

autor: Renata Majek31.05.2016, 09:44; Aktualizacja: 31.05.2016, 09:47
grill na balkonie <a href="http://www.shutterstock.com/gallery-501652p1.html?cr=00&pl=edit-00">Frank Gaertner</a> / <a href="http://www.shutterstock.com/editorial?cr=00&pl=edit-00">Shutterstock.com</a>

Balkon to integralna część mieszkania i można nim dowolnie dysponować.źródło: ShutterStock

Nasi nowi sąsiedzi, podobnie jak i my, nigdzie nie wyjechali, za to postanowili zrobić sobie piknik i rozpalili grilla na balkonie. Dym i wcale nie najprzyjemniejsze zapachy rozchodziły się dookoła, a próby zwrócenia uwagi zakończyły się awanturą – pisze zirytowana pani Aldona. – Czy można grillować na balkonie i czy inni lokatorzy, którym to przeszkadza, mają jakieś prawa – pyta czytelniczka.

Ten problem powraca rokrocznie. Kiedy robi się ciepło, rozpoczyna się sezon grillowania – niestety, także na balkonach. W polskim prawie nie ma jednoznacznych przepisów, które chroniłyby nas przed takim zachowaniem ze strony innych członków wspólnoty mieszkaniowej. W spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych zakaz grillowania na balkonach często jest ujęty w regulaminie porządku domowego (przyjętym uchwałą właścicieli). Zawiera zakazy zachowań, które są uciążliwe dla mieszkańców. Warto więc przejrzeć regulamin, czy dozwolone jest grillowanie na terenie osiedla bądź wspólnoty mieszkaniowej. Jeśli takie praktyki są zabronione, to możemy upomnieć sąsiada, powołując się na regulamin.


Pozostało 61% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
7,90 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Komentarze (2)

  • Alek(2016-05-31 09:59) Zgłoś naruszenie 10

    Trzeba bylo wylac wiadro wody, bo sie PALI. A tak poważnie to: tylko w Poslce ludzie mysla ze im wszystko wolno bo to ich balkon. I epidemia grilowania - wszedzie griluja: nad morzem, nad jeziorem, na balkonie.

    Odpowiedz
  • Stojek(2016-05-31 10:58) Zgłoś naruszenie 11

    ja na swoim balkonie regularnie odpalam gaz łzawiący. Jak przyjeżdża Policja - zawsze mówię, że wolę wąchać gaz łzawiący niż grilla... DZIAŁA :)))

    Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane