Prezes PiS Jarosław Kaczyński zapowiedział w poniedziałek prace nad: reformą sądów, umocnieniem służb specjalnych oraz modernizacją służb mundurowych, w tym policji. Jak podkreślił, nie może być tak, aby sądy kłaniały się gangsterom i aferzystom.

"Musimy wrócić i wracamy do modernizacji służb mundurowych w tym policji. Zreformowaliśmy prokuraturę, nie będzie już nieformalnych immunitetów, jeśli chodzi o jej działalność. Przygotowujemy się do reformy sądów, nie może być tak, by sądy kłaniały się, tak się zdarza gangsterom, czy aferzystom (...) a jednocześnie człowiek, który nie spłacił raty za telewizor, a jest mieszkańcem domu opieki społecznej, lądował w więzieniu" - powiedział Kaczyński.

Prezes PiS zapowiedział też umocnienie służb specjalnych - na odcinku walki z terroryzmem.

"Musimy być zabezpieczeni, niebezpieczeństwa mogą przyjść z różnych stron, musimy o tym pamiętać, każda odpowiedzialna władza musi o tym pamiętać, nie można stwarzać sytuacji prawnej bezradności" - przekonywał Kaczyński. Zapewnił, że poszczególne resorty i ministrowie pracują nad zapewnieniem bezpieczeństwa Polakom. "Będziemy dalej konsekwentnie iść tą drogą" - zadeklarował prezes PiS.