statystyki

Przetarg na tablety dla Poczty Polskiej znów się wydłużył

autor: Sławomir Wikariak13.04.2016, 07:38; Aktualizacja: 13.04.2016, 09:24
Choć wydawać by się mogło, że do sierpnia jeszcze daleko, to w rzeczywistości Poczta Polska ściga się z czasem

Choć wydawać by się mogło, że do sierpnia jeszcze daleko, to w rzeczywistości Poczta Polska ściga się z czasemźródło: ShutterStock

Poczta Polska musiała po raz kolejny przedłużyć termin składania ofert w przetargu na dostawę tabletów i usługę transmisji. Zakup jest konieczny, by wypełnić warunki kontraktu na przesyłki sądowe.

Przypomnijmy: Poczta Polska wygrała przetarg na świadczenie usług pocztowych dla wszystkich sądów w kraju przez najbliższe trzy lata, przebijając o 182 mln zł ofertę Polskiej Grupy Pocztowej. Jednym z warunków kontraktu jest wdrożenie elektronicznego potwierdzenia odbioru (EPO). To system, dzięki któremu sądy na bieżąco są informowane, że przesyłka została doręczona adresatowi. Poczta ma na to czas do końca sierpnia.

Aby spełnić ten wymóg, operator zorganizował w lutym przetarg na dostawę 13 tys. tabletów oraz 6 tys. padów do składania podpisów, a także na świadczenie usługi transmisji danych. Jak informowaliśmy we wczorajszym wydaniu DGP, Krajowa Izba Odwoławcza już raz orzekła na niekorzyść Poczty Polskiej, nakazując zmianę specyfikacji. Zamawiający, nie czekając na pisemne uzasadnienie wyroku, zmodyfikował specyfikację, co z kolei nie spodobało się innemu wykonawcy – Polkomtelowi. W poniedziałek wniósł on odwołanie, w którym zakwestionował jedną ze zmian w specyfikacji i zażądał wydłużenia terminu składania ofert. To ostatnie żądanie Poczta Polska właśnie spełniła, po raz drugi przesuwając termin składania ofert. Ostatni był wyznaczony na miniony wtorek, nowy – na 21 kwietnia 2016 r.


Pozostało 21% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane