statystyki

Agata Rewerska wchodzi do gry o miejsce w samorządzie adwokackim

18.03.2016, 05:28; Aktualizacja: 18.03.2016, 08:51
Agata Rewerska

Agata Rewerskaźródło: Materiały Prasowe

Adwokat Agata Rewerska: Dzisiaj część adwokatów przepisuje się do radców prawnych widząc w samorządzie radcowskim i w wykonywaniu tego zawodu większe szanse dla siebie. Chodzi o możliwość wykonywania zawodu w oparciu o umowę o pracę, inny rozkład spraw z urzędu, wsparcie techniczno-informatyczne pracy radców. Zmieńmy to. Doprowadźmy do sytuacji, w której radcowie zaczną przepisywać się do adwokatury.

Niedługo po uzyskaniu wpisu na listę adwokatów, zaczęła pani działać w komisji rewizyjnej. Za niewiele ponad miesiąc odbędą się wybory w stołecznej adwokaturze. Planuje pani kandydować?

Staram się być aktywna. Wydaje mi się, że jest to ważne. W związku z tym zamierzam kandydować na członka rady Okręgowej Rady Adwokackiej w Warszawie.

Z jakim programem?

Chyba wszyscy zdajemy sobie sprawę z tego, że zmienia się otaczająca nas rzeczywistość, zmienia się rynek, zmieniają się oczekiwania klientów, itd. W konsekwencji tego musi zmieniać się też nasze podejście do wykonywania tego zawodu. Ważne jest to, aby przy okazji tych zmian nie zgubić podstawowych wartości, które czynią z naszego zawodu zawód zaufania publicznego. Moim zdaniem w tworzeniu programu ważne są dwie rzeczy: to w jakim stopniu odzwierciedla on rzeczywiste potrzeby środowiska oraz to, czy realnie rzecz ujmując da się go zrealizować. Przygotowując się do wyborów pomyślałam, że dobrze byłoby wysondować problemy i oczekiwania koleżanek i kolegów związane z wykonywaniem codziennej pracy, a następnie znaleźć na nie jakieś remedium, które pozwalałyby adwokatom na dostosowanie się do rynku w sposób godny i zgodny z zasadami etyki. I z tego pomysłu narodziła się grupa i program #odNowa. To grupa adwokatów między 30 a 45 rokiem życia, która postanowiła podjąć wyzwanie i określić co warto zmienić i o zmianach czego warto rozpocząć dyskusję już dziś. Program zawiera pięć głównych kierunków obejmujących wsparcie adwokatury w zakresie wykonywania zawodu, udostępniania narzędzi rynkowych ułatwiających pracę od strony technicznej (pakiet gospodarczy), poszerzenie oferty szkolenia i doskonalenia zawodowego (w tym poprzez wykorzystanie sekcji praktyków prawa), reformę funkcjonowania izby od strony formalno-administracyjnej (reforma działalności) i w mojej ocenie jedną z najważniejszych kwestii, a mianowicie kształtowanie wizerunku adwokatury.


Pozostało jeszcze 70% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane