Prokuratorzy oskarżają dobrą zmianę. Co mówią ci, którzy odeszli z pracy

autor: Ewa Ivanova18.03.2016, 09:00
prawo

Od początku roku z prokuratury w stan spoczynku odeszło prawie 200 osób. To więcej niż w poprzednich latach przez cały rok.źródło: ShutterStock

Za parę lat zobaczymy, jak będzie wyglądać retorsja. Wahadło raz odchyla się w jedną stronę, raz w drugą. Wszystko odbywa się ze szkodą dla prokuratury. Rujnuje się ją.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (36)

  • Mariusz(2016-03-18 09:19) Zgłoś naruszenie 64

    Droga Pani Palko. Prokurator ma dostawa nagrody za wizytację.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prawda o Prokuraturze (2016-03-18 09:26) Zgłoś naruszenie 4745

    Fabryka umorzeń - eldorado dla oszustów i złodziei.... Panie min. Ziobro czas na porządki

    Odpowiedz
  • BBJJ(2016-03-18 09:51) Zgłoś naruszenie 3528

    Niestety z czyjegoś nadania Ci prokuratorzy byli. Nie boją się tylko uczciwi. Ale najgorszy jest uzasadniony strach przed organizacjami mafijnymi. Na to potrzeba wielu Ziobrów i nieskorumpowanej policji i ABW.

    Odpowiedz
  • BBJJ(2016-03-18 09:56) Zgłoś naruszenie 5331

    Oto kolejny uprzywilejowany zawód, w którym zarobki i przyszła emerytura nie zależą od ilości i jakości wykonanej pracy. Podobnie jak posłowie. Dlatego nie chcą żadnych zmian.

    Odpowiedz
  • baca--Czy ktoś jest zaskoczony ?(2016-03-18 10:03) Zgłoś naruszenie 5046

    Niech tworzą sobie marsze protestacyjne zmierzające donikąd. Przegrana PO/PSL nie była dla nich zaskoczeniem, oni już w 2014 (po taśmach prawdy) wiedzieli że PiS ma ponad 40 % poparcia Polaków. Liczyli że uda się im sfałszowanie wyborów, tak jak samorządowych ale dzięki Komitetom Kontroli Wyborów okazało się to nie możliwe.

    Odpowiedz
  • kUBA(2016-03-18 10:07) Zgłoś naruszenie 2714

    a nie oskarżają Kominowe PŁACE PREZESÓW za PO i Rady Nadzorcze na nie przyzwalające?

    Odpowiedz
  • BOTUS KATOWICE(2016-03-18 10:28) Zgłoś naruszenie 5451

    POZOSTAŁOŚCI PO PRLOWSKICH CZASACH MUSZĄ W KOŃCU ODEJŚĆ, DZIŚ OGROMNA ILOŚĆ ABSOLWENTÓW PRAWA CHCE SIĘ DOSTAĆ NA APLIKACJĘ PROKURATORSKĄ, NALEŻY IM W TYM POMÓC, W TEN SPOSÓB SIĘ DOKOŃCZY DEKOMUNIZACJA WYMIARU SPRAWIEDLIWOŚCI. MAM NADZIEJĘ ŻE NIE ZATRZYMAJĄ SIĘ W POŁOWIE DROGI, ZMIANY NIE IDĄ ZA SZYBKO ALE ZA WOLNO

    Odpowiedz
  • statystyk(2016-03-18 10:41) Zgłoś naruszenie 619

    Jeszcze trochę lat a wszyscy zobaczymy jak będzie wyglądać retorsja. Wahadło odchyla się raz w jedna raz w drugą stronę. Eksperyment działaczy solidarności na obywatelach RP trwa nadal. Nie byli i nie są przygotowani do rządzenia państwem. To, ze dziś Polska jest w ruinie ,mnie nie dziwi. Dziwię się, ze inni nabierają się na łatwą propagandę o rzekomych sukcesach gospodarczych Polski. Wystarczy sięgać do starych(z PRL-u) i dzisiejszych statystyk gospodarczych a nikt nie uwierzy, że wówczas naprawdę zaliczaliśmy się do prężnych gospodarek na świecie.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zwykły szary człowiek(2016-03-18 10:54) Zgłoś naruszenie 3111

    Ten facet odleciał, to my jesteśmy frajerami, że będziemy płacić cwaniakowi 75% stanu spoczynku jego ostatniego uposażenia. On dostanie z 10k zł, my będziemy musieli pracować do 67 r.ż. i zadowolić się jak dobrze pójdzie 1k zł.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zon(2016-03-18 11:09) Zgłoś naruszenie 1314

    Cała prawda o nastałej smucie. Na szczęście, można oczekiwać wahadła ...

    Odpowiedz
  • Kopista(2016-03-18 11:16) Zgłoś naruszenie 3415

    Tak to jest jak rządzi chory na władzę aplikant prokuratorski w towarzystwie swej sfory ujadającej bez sensu i podgryzającej wszystkich niepokornych. A wszystko to jest efektem wszechobecnej w rządzącej opcji nienawiści do innych ludzi i przeświadczeniu o swej nieomylności i nieusuwalności. Pycha aż zionie z pysków. Ale nic nie jest wieczne. I nikt nie jest wieczny. Naczelnik też!!!! zwiń

    Odpowiedz
  • piniusz(2016-03-18 11:52) Zgłoś naruszenie 255

    zamiast żale wylewać ,może trochę refleksji ,bo ludzie pracujący do 67 roku życia,po pierwsze dostaną grosze, płacąc na swoją emeryturę a po drugie ich zmiana szefa lub nastrojów w pracy nie obowiązuje-pracować muszą czy chcą czy nie

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sami swoi(2016-03-18 12:42) Zgłoś naruszenie 1814

    Żona Zbigniewa Ziobry, Patrycja Kotecka została szefem marketingu Link4, spółki PZU.

    Odpowiedz
  • pajuj(2016-03-18 12:58) Zgłoś naruszenie 1514

    wydawało mi się że GP czytają ludzie z nieco szerszymi horyzontami. Jak w każdym zawodzie - także i wśród prokuratorów było i jest mnóstwo nierobów i karierowiczów. Ziobro tego nie zmieni. Tyle tylko, że nie chodzi tu o "swoich" i resztę tylko o USTRÓJ prokuratury i USTRÓJ tego państwa. Na to nie patrzycie?. Wam w głowie tylko ideologia, a tu na prawdę chodzi o skalę opresji państwa wobec obywatela, a ta niestety wzrośnie.

    Odpowiedz
  • emeryt(2016-03-18 13:43) Zgłoś naruszenie 1911

    No właśnie. Następne za co się powinni wziąć to emerytury sędziów i prokuratorów. Oni faktycznie mają ogromne emerytury a zwykły człowiek tyra a potem dostaje 1,5 tyś

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Dr Doctor(2016-03-18 14:18) Zgłoś naruszenie 184

    "Jakjest naprawdę? Zapytaliśmy ich samych." Świetn sposób! Czy to prawda, że jest Pan od 20 lat "derektorem" i ostatni akt oskarżenia sporzadził Pan w latach 90? I konkurs. Jaka może być odpowiedź? A) - Tak to prawda, Pani redaktorze. Jestem nierobem od 20 na stołku, robią na mnie inni, ma mnie Pan redaktor. B) - nie boję sie roboty. Nie chcę mieć nic wspólnego z upolitycznieniem tej instytucji i ręcznym sterowaniem śledztwami. Nagroda: prenumerata DGP.

    Odpowiedz
  • psps(2016-03-18 17:34) Zgłoś naruszenie 161

    No cóż. Wiele spraw pokazywanych w programach telewizyjnych pokazuje jak pracowali prokuratorzy. Należało by zapytać ludzi, czy praca prokuratorów im się podoba. Rodzinne powiązania prokuratorów należy likwidować. Prokuratorów prowadzących sprawy wiele lat zakończonych umorzeniem też należy się pozbywać. Jak ktoś wyżej napisał, jest to dobry moment dla prokuratorów, którzy "ustępowali" przestępcom i teraz mogą byc szantażowani. Więc odejść z niby powodów politycznych jest im wygodnie. Każda osoba musi byc indywidualnie oceniona.

    Odpowiedz
  • STANSIO(2016-03-18 18:22) Zgłoś naruszenie 13

    PANIE MIN. ZIOBRO WYWALIC NA ZBITY PYSK TYCH WSZYSTKICH STARYCH PROKURATOROW .............

    Odpowiedz
  • Czynny prokurator(2016-03-18 18:29) Zgłoś naruszenie 222

    To odejście prokuratorów w stan spoczynku nie było wielkim zaskoczeniem dla nas prokuratorów na pierwszej linii. Przecież naszym zadaniem jest oskarżanie, a nie sprawowanie nadzoru nad nadzorem. Tak przecież było. Pan prokurator Kaucz tak ubolewa nad prokuratorem M.Staszakiem, ale Ten został szefem Rejonu i pokazał klasę: nie odszedł w stan spoczynku, lecz pracuje. Jak w ogóle przejście do niższego szczebla można nazwać upokorzeniem!!!!!!!!!! Wszyscy Ci prokuratorzy zachowują dotychczasowe wynagrodzenie ,pracując na różnych szczeblach. Jeżeli ktoś chciał nadal pracować, to będzie pracował.Natomiast komu się nie chce prowadzić spraw, idzie w stan spoczynku. Nie można jednak łączyć tego ze zmianami personalnymi w Prokuraturze. Przecież kilka lat temu było tak samo kiedy PO i PSL doszły do władzy i nikt nie lamentował, a wszyscy funkcyjni prokuraytorz też byli odwołani. Pytam: skąd więc to larum ? Chcę, to nadal pravcuję i obojętne gdzie mnie przeniosą. To jest służba, którą należy wypełniać najlepiej jak się potrafi, a nie obrażać się.

    Odpowiedz
  • doświadczony(2016-03-18 19:09) Zgłoś naruszenie 00

    Od czasu jak obalono komunizm w Polsce ( a był ? ) to ci nowi nie potrafią, nie stać ich zwalniać ludzi ze stanowisk mimo iż maja do tego prawo. Kiedyś Ważny szef prosił do siebie i w rozmowie, czasem bardzo ostrej oznajmiał , że zwalnia człowieka. Ale oficjalnie wręczano zwolnienie, dziękowano za dotychczasową pracę i życzono powodzenia w dalszej drodze życia. Podawano nawet czasem jakiś fikcyjny powód zwolnienia. Gul był ogromny. A teraz ? Jakaś gazeta informuje o zwolnieniu , czasem przyjdzie do firmy e-mail o zwolnieniu a gdy ważny wezwie do ministerstwa to sekretarka raczy wręczyć zwolnienie udając, że nie wie co to jest. Oczywiście Ważny minister nie ma czasu delikwenta przyjąć bo jest bardzo zajęty czytając prasówkę przygotowaną mu przez służby prasowe. Albo szefowa kadr na korytarzu pyta : czy to prawda co mówią, że szef już nie jest szefem. Co można odpowiedzieć, że jak tak mówi to widocznie prawda. I natychmiast w gabinecie zwijać majdan. Dzisiaj,ludzie są przez Ważnych jak pionki na szachownicy. Nikt się nimi nie przejmuje, nikt ich nie poważa. Jesteś posłuszny to jesteś. Masz swoje zdanie, to wygłaszaj je sobie lub rodzinie. Pa, pa. I to każda z władz robi podobnie. Jest tylko jedno równe - ich, Ważnych też tak traktują jak oni innych. Też często dowiadują się z prasy iż już nie są Ważni. Wkład pracy, doświadczenie, umiejętności i inne cechy nie mają znaczenia. Tylko WIERNOŚC. I to tylko do czasu jak ona się Ważnemu podoba.

    Odpowiedz