statystyki

Zamówienia sektorowe nadal w oparciu o cenę

autor: Sławomir Wikariak10.03.2016, 07:32; Aktualizacja: 10.03.2016, 08:32
podatki dokumenty urzędnik

W projekcie pozostał obowiązek określania przez zamawiających wymagań związanych z zatrudnianiem na podstawie umowy o pracęźródło: ShutterStock

W publicznych przetargach cena nie będzie mogła stanowić więcej niż 60 proc. wagi wszystkich kryteriów oceny ofert. Nie będzie to jednak dotyczyć tzw. zamawiających sektorowych, a więc np. PGNiG.

W środę odbyła się Komisja Prawnicza, na której omawiano projekt nowelizacji ustawy – Prawo zamówień publicznych. Niewykluczone, że już w najbliższy wtorek wejdzie on na posiedzenie Rady Ministrów. Czas nagli, bo nowelizacja, której głównym celem jest wdrożenie nowych dyrektyw, powinna zacząć obowiązywać 18 kwietnia 2016 r.

Projektodawcy chcą skłonić zamawiających, by przy wyborze ofert kierowali się nie tylko ceną, ale też innymi kryteriami, zwłaszcza jakościowymi. Początkowo cena miała stanowić nie więcej niż 40 proc. wagi wszystkich kryteriów. Nowa wersja nie idzie już tak daleko – cena będzie mogła stanowić do 60 proc.


Pozostało 49% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane