E-dowód za trzy lata? Dokument może być połączony z kartą płatniczą

autor: Sylwia Czubkowska09.02.2016, 07:19; Aktualizacja: 10.02.2016, 19:14
karta, płatności

Nawet jeżeli nowe dowody faktycznie pojawią się za trzy lata, to zanim wszyscy obywatele zostaną w nie wyposażeni, minie 10 lat.źródło: ShutterStock

Jest nowa, podobno już ostateczna data wydawania dowodów z elektroniczną warstwą. Mają się pojawić najpóźniej 31 marca 2019 r. Trzy lata prac wystarczą?

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (8)

  • 2019r. ?????(2016-02-09 07:57) Zgłoś naruszenie 50

    To już będą Chipy jak w Gwiezdnych Wojnach.......

    Odpowiedz
  • Wolfram(2016-02-09 08:01) Zgłoś naruszenie 90

    Dowód z kartą płatniczą? I co jeszcze obroża na szyję z ładunkiem wybuchowym? Chyba kogoś pogięło i to zdrowo.

    Odpowiedz
  • mik(2016-02-09 08:20) Zgłoś naruszenie 31

    co bzdura z "elektroniczna warstwa" to nie zadna warstwa, ale mikroprocesor...

    Odpowiedz
  • Ziemowit(2016-02-09 09:27) Zgłoś naruszenie 00

    Po co drogi i kłopotliwy chip? W 99% przypadków wystarczy dodrukować barcode z PESELem, a oszczędności dać np. na program typu 500+ Jak ktoś ma ekstra potrzeby to niech sobie dokupi podpis elektroniczny. Przy okazji: czy są jakieś pierwsze doświadczenia ze stosowania dowodu osobistego bez adresu ? Ja w ostatniej chwili otrzymałem dowód z adresem i mam spokój w wielu sytuacjach. Uważam też, że kierunek ePuap jest generalnie dobrym pomysłem, który obecnie nie działa z powodu dyletanckiego nieergonomicznego wykonania.

    Odpowiedz
  • obywatel76(2016-02-09 11:47) Zgłoś naruszenie 40

    Coś mi się wydaje, że eurokołchoz idzie brnie w stronę likwidacji fizycznego pieniądza na rzecz elektronicznego. I wtedy wszyscy się dowiedzą czym jest permanentna inwigilacja.

    Odpowiedz
  • jasiu(2016-02-09 17:08) Zgłoś naruszenie 02

    Buuuhaha jakie 3 lata. Dla tych pół-mózgów to i 30 za mało, ale życzę powodzenia.

    Odpowiedz
  • Piotr(2016-02-09 20:03) Zgłoś naruszenie 30

    Wystarczy poprosić ekspertów z Estonii, gdzie od dawna wystarczy JEDEN dokument aby korzystać z wszystkich publicznych uprawnień i świadczeń, także bez konieczności posiadania przy sobie prawa jazdy i dowodu rejestracyjnego samochodu jaki używamy... ale korporacje bankowe i te od kart płatniczych nie mają prawa dostępu i ingerencji w dane zawarte w tym urzędowym państwowym dokumencie. Tam szanuja prawa i wolności obywatelskie, bo wczesniej ludzie w tej sprawie powszechnie się wypowiadali i taki system sami w dyskusjach wypracowali i zaakceptowali bez udziału bankierów i banksterów

    Odpowiedz