Tak twierdzi Ministerstwo Sprawiedliwości, które sporządziło powyższą listę na zapytanie Stowarzyszenia Sędziów Polskich „Iustitia”. Resortowi udało się to ustalić na podstawie wykazu zapotrzebowania sądów na prasę na rok 2015.

Z pytaniem dotyczącym nabywanych przez sądy czasopism stowarzyszenie zwróciło się do MS po tym, jak Patryk Jaki, wiceminister sprawiedliwości stwierdził w jednym z programów telewizyjnych, że „sędziowie kupowali za publiczne pieniądze "Bravo Sport", świerszczyki, "Kot i Pies". Resort, udzielając odpowiedzi „Iustitii” nie odniósł się jednak do tych konkretnych, wymienionych przez wiceministra tytułów.

- Nadal nie wiemy, czy te właśnie pisma były gdziekolwiek kupowane – podkreśla Barbara Zawisza, wiceprezes SSP „Iustitia”.

Ponadto sędziowie zwracają uwagę na fakt, że z pismo nie zawiera odpowiedzi na wniosek o udzielenie informacji publicznej.

- Wciąż nie wiadomo, czy i jakie konkretne sądy kupowały czasopisma rozrywkowe, bo zamiast wskazać sądy, w odpowiedzi wyliczono wszystkie jedenaście apelacji, czyli tak de facto wskazano całą Polskę – mówi Zawisza.

W związku z powyższym stowarzyszenie przesłało do MS pismo, w którym wnioskuje o uzupełnienie odpowiedzi o brakujące informacje.