Prokuratura po zmianach będzie partyjnym urzędem? PiS: Obawy PO są na wyrost

27.01.2016, 16:29
prawo

Zakładana jest likwidacja odrębnej prokuratury wojskowej.źródło: ShutterStock

Na środowym posiedzeniu Sejm zajmie się poselskim projektem Prawa o prokuraturze i przepisów wprowadzających tę ustawę - zakładającym ponowne połączenie funkcji ministra sprawiedliwości i szefa prokuratury.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP

Polecane

Reklama

Komentarze (4)

 • stary jarek(2016-01-27 18:24) Zgłoś naruszenie 21

  Niech ktos powie ze kolesie przy KORYCIE nie mieli wplywu na prokurature Teraz bedzie przynajmniej jawnie I o co ten raban?

  Odpowiedz
 • Kiki(2016-01-27 18:31) Zgłoś naruszenie 12

  Bardzo dobrze. Nareszcie zmiany na lepsze. Platforma uziemiła prokuratorów i napisała takie prawo ze ściganie przestępcę było prawie niemożliwe. I nie jest prawda ze doświadczeni prokuratorzy odchodzą. Odchodzą te stare dziady co od lat nic nie robią a teraz sie boja ze trzeba by do pracy wrócić. Ci co pracują uczciwie popierają te zmiany.

  Odpowiedz
 • anabell(2016-01-28 09:28) Zgłoś naruszenie 00

  "ponad stu najbardziej doświadczonych prokuratorów.." - śmieszne czy ktos sprawdził czym Ci prokuratorzy zajmowali się przez ostatnie 30 lat ? owszem odchodzi trochę prokuratorów z pierwszej linii frontu ( rejon) ale oni odchodzą bo mają dość pracy tylko "pod statystykę" i aby utrzymać szefów na stanowiskach za wyniki, ale reszta " super prokuratorów" przez ostatnie 30 lat nie napisała ani jednego aktu oskarżenia. Może rzecznik PG powiedziałby wreszcie prawdę, czemu "uciekają " z pracy ? Bo dotarło do nich, że trzeba będzie wziąść odpowiedzialność za własne decyzje merytoryczne ? a nie tylko oceniać innych , nie znając praktycznie pracy prokuratirskiej

  Odpowiedz
 • anabell(2016-01-28 09:28) Zgłoś naruszenie 01

  "ponad stu najbardziej doświadczonych prokuratorów.." - śmieszne czy ktos sprawdził czym Ci prokuratorzy zajmowali się przez ostatnie 30 lat ? owszem odchodzi trochę prokuratorów z pierwszej linii frontu ( rejon) ale oni odchodzą bo mają dość pracy tylko "pod statystykę" i aby utrzymać szefów na stanowiskach za wyniki, ale reszta " super prokuratorów" przez ostatnie 30 lat nie napisała ani jednego aktu oskarżenia. Może rzecznik PG powiedziałby wreszcie prawdę, czemu "uciekają " z pracy ? Bo dotarło do nich, że trzeba będzie wziąść odpowiedzialność za własne decyzje merytoryczne ? a nie tylko oceniać innych , nie znając praktycznie pracy prokuratorskiej.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane