Rzepliński: Posłowie chcą ponownie zamrozić płace w trybunale

autor: Małgorzata Kryszkiewicz21.01.2016, 13:06; Aktualizacja: 21.01.2016, 13:09
Zdaniem Rzeplińskiego decyzję komisji trudno uznać za zrównoważoną i obiektywną

Zdaniem Rzeplińskiego decyzję komisji trudno uznać za zrównoważoną i obiektywnąźródło: Materiały Prasowe

Posłowie z sejmowej komisji finansów publicznych zdecydowali, że budżet Trybunału Konstytucyjnego zostanie w tym roku obcięty.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (31)

  • cd(2016-01-22 13:14) Zgłoś naruszenie 00

    Pan Sędzia Rzepliński kilkakrotnie udowodnił, że stał się politykiem i tym się już powinien zajmować natomiast nie powinien już sądzić. Prezydent powinien anulować mu sędziowski patent aby pan Rzepliński nie działał w trwałej drodze przestępstwa wobec prawa.

    Odpowiedz
  • inka(2016-01-22 11:53) Zgłoś naruszenie 01

    zzzzzzzzzz słuchaj zezie to CiAŁO Jaruzelskiego jest na potrzebnr jak wrzod na c..d..i kk rozumiesz????

    Odpowiedz
  • zmartwiony(2016-01-22 11:07) Zgłoś naruszenie 61

    Za tak nieefektywną pracę urągającą prawu, zaangażowanie polityczne to nie podwyżki tylko zwolnienie i przyjęcie na nowych warunkach. Będą to zasady stosowane dla wszystkich zatrudnionych w przemyśle. Będzie to zgodne z demokratycznymi zasadami i konstytucją.

    Odpowiedz
  • no tak(2016-01-22 08:33) Zgłoś naruszenie 02

    Pisz na Berdyczów !

    Odpowiedz
  • Podatnik(2016-01-22 08:16) Zgłoś naruszenie 123

    Zaraz, zaraz! Jeśli dobrze zrozumiałem: 3 mln 300 tys. z moich podatków tylko na to, aby kilkanaście osób od czasu do czasu przeczytało jakiś przepis i zerojedynkowo, często po wielu miesiącach orzekło czy jest, czy nie jest zgodny z konstytucją?!? TO CHYBA JAKIŚ NIESMACZNY ŻART!!!

    Odpowiedz
  • eme(2016-01-22 08:01) Zgłoś naruszenie 120

    Przypomnę panu Rzeplińskiemu, że budżetówka miała zamrożone płace przez 8 lat! i wszystko było wg niego w porządku. Żeby się domagać waloryzacji płacy na poziomie 20tysięcy to naprawdę trzeba być mocno oderwanym od rzeczywistości.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zzzz(2016-01-22 07:51) Zgłoś naruszenie 312

    Czy tu nikt nic nie rozumie? Podwyższenie budżetu wynika TYLKO I WYŁĄCZNIE Z USTAWOWEJ OBLIGATORYJNEJ WALORYZACJI, którą otrzymuje KAŻDY sędzia w tym kraju oraz wypłatę EMERYTUR (stanu spoczynku). Jak wy sobie to wyobrażacie? Prezes ma przestać wypłacać pensje czy emerytury sędziom? No ludzie proszę chociaż ułamek obiektywizmu. Jakby nagle Pawłowska powiedziałaby, że nie dostaniecie wypłaty czy emerytury bo np. jesteście rozwodnikami... też by był taki hejt, że dobrze?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • sn(2016-01-21 22:13) Zgłoś naruszenie 153

    Tak się rozpasali przez tych POpartychPSL ,że w głowach im się poprzewracało, a lud biedny musi na nich tyrać i płacić podatki od pensji głodowych 1500200zł np.Białystok Zarabiają po 20tys.(bo za zasługi ????dali im to POparcipsl) więcej niż minister, a jaka praca dwie sprawy na m-c(info media) , reszta to fuchy na uczelniach jakby im było mało , kiedy Oni pracują ????. Sprawy leżą w dużej kolejce .Niezła sitwa od kolesi , nawet rząd powinien obniżyć ( do 10-12 tys) biorąc stan kasy biednej RP.

    Odpowiedz
  • WOLF(2016-01-21 21:00) Zgłoś naruszenie 182

    RYSIEK ZBIORKA KASY DLA TK, OWSIAK POMOŻESZ ? A CO WCZEŚNIEJ NĘDZARZOM SEKRETARZOM SĄDOWYM GDY SEDZIOWIE SĄDOW POWSZECHNYCH ZA NAMI SIE UJELI TO PTYANIA PRAWNE UMARZAŁEŚ Z KOLESIAMI.... TO I TEREZ POMYŚL ANDZEJKU ZE UMARZASZ....

    Odpowiedz
  • xxx(2016-01-21 20:56) Zgłoś naruszenie 222

    Ile kosztowała wycieczka do Chin na którą pojechali sobie sędziowie, ile jeszcze kosztownych zdarzeń ukryto. Opamiętaj się Rzepliński poza TK też w Polsce żyją ludzie i to za marne ciężko zarobione środki

    Odpowiedz
  • pracownik sądu (2016-01-21 18:11) Zgłoś naruszenie 313

    Panie Andrzejku. Nagle zauważa pan , iz od 6 lat pracownicy TK nie mieli waloryzacji wynagrodzeń??? OBŁUDA OBŁUDA OBŁUDA!!!!!!!! Niech TK wyda postanowienie sygnalizacyjne jak było w przypadku pracowników sądów i prokuratur "iż TK jest zaniepokojony". Pamięta pan??? Postanowieniem umorzono pytania prawne sądów powszechnych , bo nie mogą wyrokować co do przepisów już nieobowiązujących. ŻENADA! Teraz pan zauważa problem zamrożenia waloryzacji płac??? ŻENADA! Panie Andrzejku czas z panem Tuleją i panu podobnym zabrać manatki i schować się głęboko, oj głęboko. Polityczni kelnerzy PO. Brawo PIS , brawo P. Minister Zbigniew Ziobro!!!

    Odpowiedz
  • ucho(2016-01-21 17:26) Zgłoś naruszenie 264

    panie Rzepliński, na Boga, pana rodacy pracują w wielu przypadkach za 1500zł na rękę( mieszkanie480,gaz 80, prąd 90, woda 60, = 710-1500= 790 na miesiąc i to jest wersja ). Człowieku, jesteś z tej samej gliny, Państwo polskie, czyli MY zapłaciliśmy za twoje wykształcenie. Jak się tobie wydaje i takiemu Schetynie, Balcerowiczowi i innym BUBKOM, ŻE KIM JESTEŚCIE, ILE JESZCZE MAMY WAM DAWAĆ? ZA MAŁO? TO DO ROBOTY!

    Odpowiedz
  • lika(2016-01-21 17:08) Zgłoś naruszenie 242

    TK chce podwyżki płac ? Za co? Przecież inflacja jest bardzo niska.Waloryzację rent i emerytur z powodu niskiej inflacji ma być wspomagana przez jednorazowy symboliczny dodatek.Dlaczego sędziowie TK mają być inaczej traktowani niż reszta pracowników budżetówki.

    Odpowiedz
  • A co Petru na to?(2016-01-21 17:08) Zgłoś naruszenie 192

    Prosze się spytać Rysia, Rysio Petru wszystko wie.

    Odpowiedz
  • MNS(2016-01-21 16:22) Zgłoś naruszenie 234

    Dopóki trybunał nie pracuje, nie powinien dostawać wynagrodzenia.

    Odpowiedz
  • Inspektor Pracy(2016-01-21 15:21) Zgłoś naruszenie 274

    a Ja bym Proponował Panie Rzeplinski do budowlanki POpracować do 67r zycia .No i będziesz miał Pan emeryture -a tak męczysz się Pan za tego wykształciucha.

    Odpowiedz
  • das(2016-01-21 14:41) Zgłoś naruszenie 205

    I bardzo dobrze. Obowiązuje postkomunistyczne trzy razy S. - samofinansowanie ..

    Odpowiedz
  • Bedzie skarga do PE, KE czy wyzej ???Idiota.(2016-01-21 14:31) Zgłoś naruszenie 306

    Beszczelnosc Rzeplinskiego niezrozumiala, nic nie rozpatruja, zaleglosci od lat, a on tylko wiecej, wiecej. Rozliczac co do DORSZA !!!

    Odpowiedz
  • anbs(2016-01-21 14:19) Zgłoś naruszenie 307

    TK jest dla kolesi a nie dla obywateli. Dla przykłądu skarga konstytucyjna winna zostać sporządzona i podpisana przez adwokata lub radcę prawnego, chyba że składa ją, we własnej sprawie, sędzia, prokurator, notariusz albo profesor lub doktor habilitowany nauk prawnych TO JEST KPINA A NIE DEMOKRACJA, TO JEST FARSA A NIE PRAWO To pokazuje jaką mamy >równość< wobec prawa. Adwokat, radca prawny , sędzia, prokurator, notariusz (sic!) lub doktor habilitowany nauk prawnych (pewnie prawa kanonicznego jak ten z PSL-u) - oni mają dostęp do TK za darmo i bez opłat. Reszta społeczeństwa, jak chce skorzystać ze swojego rzekomo KONSTYTUCYJNEGO prawa musi zapłacić radcy prawnemu albo adwokatowi. Jak masz mało pieniędzy, to konstytucyjnie nie masz prawa żeby wnosić skargę, bo nie będziesz za co miał zapłacić. To państwo jest całkowicie antyobywatelskie. Nawet konstytucja DYSKRYMINUJE Polaków.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • mmm(2016-01-21 14:16) Zgłoś naruszenie 365

    I bardzo dobrze. Niech teraz sędziowie TK i pracownicy TK poczują swoje powołanie i wypełniają misję społeczną. Przypomnieć sobie należy jaka argumentacja padła przy odrzuceniu wniosku Palestry w sprawie zbadania konstytucyjności wynagrodzeń za świadczenie pomocy prawnej przez adwokatów z urzędu. Jest misja społeczna do wypełnienia, i to się powinno wyłącznie liczyć przy wykonywaniu funkcji sędziego TK.

    Odpowiedz