Prokuratura wierna panu Zbyszkowi. Minister obsadzi stanowiska swoimi ludźmi

autor: Ewa Ivanova, Grzegorz Osiecki13.01.2016, 07:48; Aktualizacja: 13.01.2016, 07:54
Ziobro, PiS, sejm

Zbigniew Ziobro zadba o swoich ludzi w prokuraturze. W ustawie znalazły się zapisy szczególnie chroniące jego współpracowników, ułatwiające im powrót do służbyźródło: PAP
autor zdjęcia: Radek Pietruszka

Nowa ustawa pozwoli ministrowi sprawiedliwości obsadzać miejsca swoimi ludźmi. Trudno ich będzie zwolnić.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (35)

  • Bartosz (2016-01-13 08:18) Zgłoś naruszenie 3232

    Seremet obsadzał swoimi ludźmi, poprzedni MS też obsadzali swoimi ludźmi. Co w tym dziwnego? Nagrody? Nagrody zawsze były za pracę śledczą, a nie za to co było faworyzowane przez Seremeta, czyli działalność statystyczną.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Monia(2016-01-13 08:54) Zgłoś naruszenie 5432

    Wracamy do państwa policyjnego. Dajcie nam człowieka a paragraf sam się znajdzie, to będzie motto przewodnie teemu Ziobry.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • piniusz(2016-01-13 08:56) Zgłoś naruszenie 1524

    w końcu ktoś będzie za kogoś odpowiadał bo niezależność,tak dziś przereklamowana, to widać np.w programie Państwo w Państwie gdy decyzje są niezależne,lecz od zdrowego myślenia i uczciwości procesowej

    Odpowiedz
  • Czytacz(2016-01-13 09:02) Zgłoś naruszenie 3140

    PAN redaktor jest idiota , albo ma legitymację PO nowoczesnej a co ma obsadzić ludźmi z PO?. Pokaz mi PAN państwo gdzie nie obsadza się swoimi ludźmi. A w waszej gazecie obsadzają dyrektorów ludźmi z waszej konkurencji? PAN masz czytelników za idiotów ale jest dokładnie odwrotnie

    Pokaż odpowiedzi (4)Odpowiedz
  • Adam(2016-01-13 09:22) Zgłoś naruszenie 146

    Uchwali się ustawę, która wejdzie w życie natychmiast, że ktokolwiek cokolwiek miał wspólnego z rządami PIS nie ma prawa do czegokolwiek. I pozamiatane. Trzeba się uczyć.

    Odpowiedz
  • rzetelny(2016-01-13 09:53) Zgłoś naruszenie 2021

    Każdy bez wyjątku minister obsadza stanowiska ludźmi do których ma zaufanie. Nic w tym dziwnego ani nic złego/ Już manipulacyjny tytuł o "panu Zbyszku" dowodzi, że GP nie wywiązuje się ze swojego obowiązku informacyjnego. To nie jest przekazanie informacji - to jest ironiczny komentarz.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • KtóraProkuratura sięNIM zajmie(2016-01-13 09:58) Zgłoś naruszenie 3116

    .....Nikt nie chce przyjąć do wiadomości ,że Tusk nawołując publicznie w mediach do niepłacenia abonamentu ,a później wysyłajac Tym co nie płacili, komorników przez US ,popełnił dwa przestępstwa ,jedno karno skarbowe (publiczne nawoływanie do niepłacenia podatku) ,drugie nadużycie organów państwa do nieegzekwowania tego do czego sam namawiał.

    Odpowiedz
  • prorok :)(2016-01-13 10:18) Zgłoś naruszenie 105

    Napiszcie, co dalej będzie z ludźmi Ćwiąkalskiego i kolejnych 7 Ministrów Sprawiedliwości za rządów PO, którymi obsadzono wszystkie funkcje w prokuraturze ?

    Odpowiedz
  • kama(2016-01-13 10:24) Zgłoś naruszenie 267

    PiS jak kiedyś Lech Wałęsa uczy falandyzacji prawa i te zabezpieczenia będą na nic, gdy nowa władza przepchnie przez Sejm nową ustawę zmieniającą zasady powoływania prokuratora krajowego. przecież to nie są zapisy konstytucyjne więc mogą być zmienione zwykłą ustawą.Tylko, czy tak powinno działać nowoczesne państwo. Chyba nie, ale jak szukać nowoczesności, gdy głównym "ideologiem" pis jest samotny starzec o cechach mizantropa.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • Drzymała(2016-01-13 10:25) Zgłoś naruszenie 514

    Czas najwyzszy by destrumcje zastapila dobra zmiana i bez poklepywania plecow !!!

    Odpowiedz
  • x(2016-01-13 12:32) Zgłoś naruszenie 719

    Każdy chce współpracować ze swojakami - nie dziwota. A niemiecka gazeta prawna czyj interes reprezentuje? No mocodawcy przeca.

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • zzzz(2016-01-13 13:40) Zgłoś naruszenie 183

    Ta "nowelizacja" (nadużywane ostatnio słowo :D ) to jest kolejny ponury żart. Awanse dla swoich, ewentualne nagrody dla swoich, przywrócenie do pracy tych 30letnich emerytów pobierających 15 tysi stanu spoczynku i jak widać dorabiających u Ziobry, możliwość przejęcia każdej sprawy (nic o ewentualnej odpowiedzialności przejmującego więc w razie co pójdzie na tego prokuratora na dole). Projekt w wielu miejscach jest też napisany w stylu ekipy rządzącej, że np. prokuratorzy muszą prowadzić ileś tam spraw .... za wyjątkiem (swoich), muszą tamto muszą siamto ale ... za wyjątkiem ... (swoich). Pięknie to brzmi, że zagoni się do pracy na froncie funkcyjnych z tym, że od każdego jest wyjątek :D Znaczy to tylko tyle, że Ziobro zafundował sobie całkowite podporządkowanie (bez jakiejkolwiek odpowiedzialności za skutki procesowe) prokuratorów a przy tym zaufani nie będą pracować i będą za to nagradzani awansami i nagrodami (bo chyba nikt nie wierzy, że Prokurator Krajowy będzie jeździł po rejonach i szukał komu dać nagrody :D ). Dobra zmiana po prostu :D

    Odpowiedz
  • ela(2016-01-13 14:21) Zgłoś naruszenie 716

    To nic nowego,każdy rząd obsadza stanowiska swoimi ludżmi.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Ted(2016-01-13 16:48) Zgłoś naruszenie 118

    To kolejny krok do ustanowienia dyktatury przez PIS.

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2016-01-13 21:01) Zgłoś naruszenie 35

    To dobrze , że Ziobro obsadzi prokuraturę swoimi ludźmi , bo nie będzie mógł się wyłgać od odpowiedzialności - jak POprzednicy na przykład .

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • BoloiLolo(2016-01-14 04:17) Zgłoś naruszenie 14

    Zmiany są potrzebne jak głodnemu kawałek chleba ,,,nawet ślepiec dozna olśnienia że jest coś nie tak a Wielki Trybunał Dziadków na to patrzał i wszystko widział ,,,piszę tu jako osoba z statutem pokrzywdzenia oraz osoba bezpartyjna daleka od spekulacji politycznych.....

    Odpowiedz
  • Q(2016-01-14 07:03) Zgłoś naruszenie 14

    Prokuratura to państwo w państwie, z jednej strony mają obywatela w zasadzie w „d’ i to bardzo głęboko, z drugiej strony bedąc tylko prokuratorami są na swój sposób mądrzy, mają sporo istotnych przywilejów, nawet nie zajmując żadnych stołków , których u nich troche jest, co jakiś czas pokażą jakaś aferę na wielkie pieniądze , że coś z tym niby robią jak ludzie i inni ich zmuszą, gdy ten kraj w kolejnych rankingach godnego życia w ogóle jest pomijany, a mają je min prokuratorzy , niektórzy biora emerytury ogromne i wygląda ze będą brali, majatki prokuratorskie też niezłe w ustawach im powpisywali ż enie mogą niby powiedzieć, ze w karju ine grupy zawodowe coraz wiecej niestety mają ubóstwo, nie popierają ich w żaden sposób myślac tylko o sobie !

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Sorceress(2016-01-14 18:08) Zgłoś naruszenie 10

    Chciałam jedynie zapytać czy Pan Minister pamięta też o pozostałych pracownikach Prokuratury...? Jeśli nie pamięta to ja chętnie przypomnę, że na prokuraturę nie składają się TYLKO prokuratorzy. Jest też kadra administracyjna, o której od lat się zapomina, nie szkoli i nie tłumaczy nowych procedur a wymaga rzeczy niestworzone....

    Odpowiedz
  • optymista(2016-02-03 19:50) Zgłoś naruszenie 20

    O co się martwić ? Przecież jak "przyjdzie" nowa ekipa do rządu i nowy minister to na podstawie tych nowych przepisów bedzie mu łatwo "posprzątać" i wymienić tych " obcych" na " swoich". I tak w koło.

    Odpowiedz