Prof. Gersdorf: Projekt PiS uderza w niezależność Trybunału. Stan niezgodności z konstytucją zostanie pogłębiony

17.12.2015, 13:50; Aktualizacja: 17.12.2015, 18:54
W ocenie prof. Gersdorf, autorzy projektu nie uwzględniają "ewidentnego braku aksjologicznego uzasadnienia dla orzekania w pełnym składzie

W ocenie prof. Gersdorf, autorzy projektu nie uwzględniają "ewidentnego braku aksjologicznego uzasadnienia dla orzekania w pełnym składzieźródło: Materiały Prasowe

W czwartek w Sejmie odbyło się burzliwe pierwsze czytanie złożonego we wtorek wieczorem projektu PiS nowelizacji ustawy o Trybunale Konstytucyjnym, zwanej przez ten klub "naprawczym" projektem porządkującym sytuację w TK.

wróć do artykułu

Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:PAP
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (19)

  • nk(2015-12-17 14:33) Zgłoś naruszenie 2414

    "W ocenie prof. Gersdorf, autorzy projektu nie uwzględniają "ewidentnego braku aksjologicznego uzasadnienia dla orzekania w pełnym składzie" Otóż ma. Nie powinno być tak, że rozstrzygnięcie o tak doniosłych skutkach zapada przy stosunku głosów 7:6 przy 13-osobowym składzie.

    Odpowiedz
  • p(2015-12-17 14:40) Zgłoś naruszenie 3024

    TK nie może być organem stojącym ponad prawem, szczególnie kiedy nie ma on demokratycznej legitymacji do takiego stania.

    Odpowiedz
  • wujek(2015-12-17 15:28) Zgłoś naruszenie 2618

    a gdzie była pani Profesor jak TK sankcjonował kradzież moich pieniędzy z funduszu emerytalnego stawiając prymat dobra budżetu nad własnością prywatną

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Olek(2015-12-17 16:05) Zgłoś naruszenie 911

    3 razy miałem do czynienia z sądami, żenada. Jeden raz uzasadnienie z sufitu, trzeba było skladać apelację. Innym razem młoda sędzina kilka razy robiła przerwy, aby konsultować się w prostej sprawie spadkowej. Dodatkowo problem pogłębiają rodziny sędziów tata, mama I synek/córaka (np. Łączewski, Tuleya,...)

    Odpowiedz
  • cd(2015-12-17 16:22) Zgłoś naruszenie 1524

    Niech Pani Profesor dobrze pomyśl - komu w Polsce potrzebny jest pasożytniczy twór zwany Trybunałem Konsytytucyjnym? , takich pasożytniczych zupełnie zbędnych utrzymujemy więcej na przykład Rzeczników Praw czegoś i kogoś tam - po co. Zakładamy z góry nieuczciwość Sądów, Polityków i Instytucji Państwa, dlaczego?

    Odpowiedz
  • Bogdan Bankowy(2015-12-17 17:13) Zgłoś naruszenie 1815

    Uderzamy w Krzywonos -w obronie jej emerytury ,gdy wszyscy inni mają wypierd... do roboty aż nie umrą. ..I TVN ulepił „Im Złotego Cielca Peteru”., i stanął on rozświetlony jupiterami, a Oni padli na kolana,..I usłyszałem przeraźliwy kwik podobny do brzmienia Świń odrywanych od koryta gdy przed Nimi On -Peteru ", darł pysk najmocniej robiąc sobie na tych frajerach przez ekran krypto-reklamę . Ma im zastąpić Słoneczko Peru. A wszystkie sondaże na zamówienie dup „do góry”.Tylko jeżeli dla PO Polska to tylko ch..., d... i kamieni kupa, to czego oni tak bronią? Ch...? D...? Czy kupy kamieni? Wielu już w Niego uwierzyło ,czy mają w tym interes -stanowiska ,odprawy, wpływy. Wiem jedno Krzywonos też wie i proponuje miesięcznicę obrony demokracji - czytaj -w obronie jej emerytury ,wszyscy inni mają wypierd... do roboty aż nie umrą. To jet to czym cuchnie ten POsąg...... nareszcie peło POpłyneło i oby nigdy nie wróciło... przez 8 lat sprzedali Polske i narobili bilionowe długi ..śmieje sie teraz ten z Brukseli razem z Merkelową .

    Odpowiedz
  • Ted(2015-12-17 17:19) Zgłoś naruszenie 2219

    PIS zmierza wprost do niczym nieograniczonej dyktatury!

    Odpowiedz
  • marek(2015-12-17 19:28) Zgłoś naruszenie 514

    PANI SĘDZIO CZY CHCIAŁABY PANI MIEĆ OPINIĘ I STANOWISKO NP. SZEROKIEGO KONSYLIUM LEKARSKIEGO W SPRAWIE PANI EWENTUALNEJ CHOROBY, CZY WĄSKIEJ GRUPY. I PYTANIE CZY SĘDZIOWIE TK ZAJĘCI DORABIANIEM DO" MARNYCH PENSJI "MAJĄ CZAS ORZEKAĆ CZĘŚCIEJ NIŻ W 100 SPRAWACH ROCZNIE???????? I INNE PYTANIA KTÓRE STANOWIĄ O PANI STRONNICZOŚCI . A FE WSTYD!!!!!!

    Odpowiedz
  • Ce(2015-12-17 22:07) Zgłoś naruszenie 85

    To chyba ta sama Pani wydała ocenę: http://3obieg.pl/skandal-sledztwo-o-korupcje-w-sprawie-pierwszej-prezes-sadu-najwyzszego

    Odpowiedz
  • StAAbrA(2015-12-17 22:39) Zgłoś naruszenie 67

    Ośmialim się jak norki . A najwięcej z tej "niezależności" .

    Odpowiedz
  • no tak(2015-12-18 06:38) Zgłoś naruszenie 612

    Boże jedyny kto osobom z takimi nazwiskami daje tytuły profesorskie ? toż to profanacja polskości !

    Odpowiedz
  • OLA(2015-12-18 07:04) Zgłoś naruszenie 515

    PANI PROFESOR NIECH SIĘ PANI PODDA DO DYMISJI JAK NAJSZYBCIEJ. NIECH ŻYJE PIS,PIS,PIS.

    Odpowiedz
  • zlot(2015-12-18 08:12) Zgłoś naruszenie 149

    Poziom intelektualny społeczeństwa jest żenujący! Nie rozumiecie warzywa, że jak będzie większość kwalifikowana 3/5 to orzeczenia nie będą zapadać, bo przy głosowaniu np. będzie zwykła większość, zatem trybunał nie wyda orzeczenia. W rezultacie, kto będzie decydował o wejściu w życie ustawy? Pomyślcie trochę! Najlepiej zlikwidujmy sądy i trybunały, niech osądzi nas sejm, senat i prezydent! wtedy wam wszystkim pis da!

    Odpowiedz
  • HJK(2015-12-18 08:48) Zgłoś naruszenie 64

    Kolejny ekspert PO z korupcyjnymi zarzutami 3obieg.pl/skandal-sledztwo-o-korupcje-w-sprawie-pierwszej-prezes-sadu-najwyzszego

    Odpowiedz
  • Biskup(2015-12-18 08:50) Zgłoś naruszenie 1510

    Smutne jest, że dla 500 zł ludzie gotowi bez wahania sprzedać konstytucję. Okazuje się, że mądrość o trzydziestu srebrnikach jest ponadczasowa.

    Odpowiedz
  • df(2015-12-18 10:20) Zgłoś naruszenie 44

    Czy to ta sama Pani która zleciła obsługę Sądu Najwyższego prywatnej kancelarii dyżurnego "konstytucjonalisty" dr Chmaja ?

    Odpowiedz