statystyki

Więcej danych w księgach cmentarnych

autor: Beata Lisowska03.12.2015, 17:30
grób, cmentarz

Nowością w projekcie jest procedura uzupełniania wpisów w księgach osób pochowanych na cmentarzuźródło: ShutterStock

Wpisy w księdze osób pochowanych na cmentarzu będzie można uzupełniać m.in. o dane dzieci martwo urodzone. Taką zmianę przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 1 sierpnia 2001 r. w sprawie sposobu prowadzenia ewidencji grobów (Dz.U. z 2001 r. nr 90, poz. 1013 ze zm.).

Celem regulacji jest dostosowanie obowiązującego aktu prawnego do ustawy z 28 listopada 2014 r. – Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz.U. z 2014 r. poz. 1741 ze zm.), która wprowadziła informatyzację rejestracji stanu cywilnego.

Zgodnie z projektem dane do księgi wieczystej – m.in. imię i nazwisko, data urodzenia czy stan cywilny osoby pochowanej na cmentarzu – będą wpisywane na podstawie nowego wzoru karty zgonu, który obowiązuje od 1 marca 2015 r. Dodatkowo będą także wpisywane: oznaczenie aktu stanu cywilnego i data rejestracji zgonu oraz nazwa urzędu, który go zarejestrował (lub numer, data i wystawca innego dokumentu, z którego pochodzą dane dotyczące osoby pochowanej).

Nowością w projekcie jest procedura uzupełniania wpisów w księgach osób pochowanych na cmentarzu. Będzie można dopisać dane osób, których zwłoki zostały zidentyfikowane już po pochówku.


Pozostało 40% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane