statystyki

Więcej danych w księgach cmentarnych

autor: Beata Lisowska03.12.2015, 17:30
grób, cmentarz

Nowością w projekcie jest procedura uzupełniania wpisów w księgach osób pochowanych na cmentarzuźródło: ShutterStock

Wpisy w księdze osób pochowanych na cmentarzu będzie można uzupełniać m.in. o dane dzieci martwo urodzone. Taką zmianę przewiduje projekt nowelizacji rozporządzenia ministra spraw wewnętrznych i administracji z 1 sierpnia 2001 r. w sprawie sposobu prowadzenia ewidencji grobów (Dz.U. z 2001 r. nr 90, poz. 1013 ze zm.).

Celem regulacji jest dostosowanie obowiązującego aktu prawnego do ustawy z 28 listopada 2014 r. – Prawo o aktach stanu cywilnego (Dz.U. z 2014 r. poz. 1741 ze zm.), która wprowadziła informatyzację rejestracji stanu cywilnego.

Zgodnie z projektem dane do księgi wieczystej – m.in. imię i nazwisko, data urodzenia czy stan cywilny osoby pochowanej na cmentarzu – będą wpisywane na podstawie nowego wzoru karty zgonu, który obowiązuje od 1 marca 2015 r. Dodatkowo będą także wpisywane: oznaczenie aktu stanu cywilnego i data rejestracji zgonu oraz nazwa urzędu, który go zarejestrował (lub numer, data i wystawca innego dokumentu, z którego pochodzą dane dotyczące osoby pochowanej).

Nowością w projekcie jest procedura uzupełniania wpisów w księgach osób pochowanych na cmentarzu. Będzie można dopisać dane osób, których zwłoki zostały zidentyfikowane już po pochówku.


Pozostało jeszcze 40% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane