statystyki

LinkedIn dla prawników. By dać się znaleźć i samemu móc szukać

autor: Grzegorz Furgał17.11.2015, 09:30; Aktualizacja: 17.11.2015, 09:37
prawnik; adwokat

prawnik; adwokatźródło: ShutterStock

W Polsce z LinkedIn korzysta blisko 3 mln osób. Statystyczny użytkownik tego największego profesjonalnego portalu społecznościowego ma 34 lata lub więcej (60 proc.), wyższe wykształcenie (74 proc.) i podejmuje decyzje biznesowe (80 proc.).

Co trzeci deklaruje, że jego roczny dochód przekracza 300 tys. zł. Innymi słowy, jest to miejsce, w którym prawnik pragnący dotrzeć do nowych klientów czy też rozwinąć praktykę powinien także być obecny.

Dzięki LinkedIn profesjonaliści z dłuższym stażem zawodowym mają wyjątkową szansę wyprzedzić młodych adeptów zawodu, którzy są co prawda coraz bardziej biegli w stosowaniu wirtualnego marketingu, jednak nie mają tak dużego doświadczenia i potencjalnie o wiele większych możliwości biznesowych. Profil na portalu pozwala te przewagi konkurencyjne pokazać (a już samo jego założenie oznacza, że dany prawnik, niezaleznie od wieku, rozumie wyzwania współczesności).

W sieci nie brak stron z opiniami anonimowych internautów na temat konkretnych adwokatów czy radców. Na LinkedIn użytkownicy sami przedstawiają swoją historię i sprawują nad nią pełną kontrolę. Mogą zbudować czy wzmocnić osobistą markę poprzez wskazywanie możliwych pól współpracy, doświadczenia lub specjalizacji. Swoistym potwierdzeniem ich pozycji jest ich sieć kontaktów, widoczna dla osób odwiedzających portal.


Pozostało jeszcze 48% treści

Czytaj wszystkie artykuły na gazetaprawna.pl oraz w e-wydaniu DGP
Zapłać 97,90 zł Kup abonamentna miesiąc
Mam kod promocyjny
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane