Mafia paliwowa bez kary. Umorzono już ponad sto spraw

autor: Ewa Ivanova30.10.2015, 07:17; Aktualizacja: 30.10.2015, 07:53
– Obecnie okresy przedawnienia w Polsce są na tyle długie, że wymiar sprawiedliwości powinien sobie poradzić – odpowiada prof. Zoll.

– Obecnie okresy przedawnienia w Polsce są na tyle długie, że wymiar sprawiedliwości powinien sobie poradzić – odpowiada prof. Zoll.źródło: ShutterStock

Czy ustawodawca zafundował podejrzanym i oskarżonym prezent, skracając od lipca okres przedawnienia? Tylko w warszawskim sądzie okręgowym i sądach rejonowych działających w jego okręgu umorzenia dotknęły już ponad stu spraw.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

 • niesioł(2015-10-30 18:32) Zgłoś naruszenie 20

  jeszcze jeden dowód że Patologia Obywatelska była chroniona przez pieniadze mafii

  Odpowiedz
 • mateo(2015-10-30 09:20) Zgłoś naruszenie 20

  To nie chodzi o nieudolne prowadzenie i dobrze wiemy o tym tylko o sytuację ukrywania się przez wymiarem sprawiedliwości.

  Odpowiedz
 • strażnik gaju(2015-10-30 23:54) Zgłoś naruszenie 20

  wiele ciekawych rzeczy wyjawił Krzysztof Winiarski - zeznający w sprawie Sumlińskiego [afera marszałkowa], wiele mówił o Komorowskim, wspomniał o płk Tobiaszu i piątkowym samobójcy, także o mafii paliwowej, ale media głównego nurtu nie widzą powodu by poinformować o tym czytelników i widzów

  Odpowiedz
 • mmm(2015-10-30 11:31) Zgłoś naruszenie 10

  Do mieszków i innych domorosłych specjalistów prawa karnego.Sprawy gospodarcze, a ich dotycza te przedawneinia są skomplikowane i pacochłonne.Obsługa prawna stron przeciwnych jest wysocespecjalistyczna i najczęściej zajmująca sie tylko tą jedną sprawa,Mnożą się więc wnioski dowodowe przez cały okres postępowania, często nic nie wyjaśniające, ale stanowisko Sądu najwyższego jest takie, że najczęęściej takich wniosków nie można oddalic.Do tego dochodzi mała liczba naprawde kompetentnych biegłych i mamy pełen obraz,dlaczego takie postępwania się wloką.Kłamstwem i wprowadzaniem opinii publicznej w błąd jest twierdzenie, że to polska przypadłość, bo w całej Europie taka jest,a Polska obecnie plasuje się w okolicach 6-8 miejsca jesli chodzi o czas trwania postępowań.Zatem skrócenie okresu przedwnienia karalności z myśląże przyśpieszy to czas sledztw to tak jakby lekarzowi wydac polecenia, że wszyscy pacjenci maja być wyleczeni w tydzień a jak nie, to do kostnicy. Okrutne?-Tak,ale prawdziwe.Postepowanie karne to nie notatka prasowa, którą można napsać w 10 minut, nawet jeśli zawiera błędy merytoryczne,logiczne itp.

  Odpowiedz
 • takie postępowanie karne to absurd(2015-10-30 12:16) Zgłoś naruszenie 00

  Tak długo, jak długo nie będzie obowiązku prowadzenia sprawy sądowej w sposób ciągły (tak jak to jest w USA) to nasz wymiar "sprawiedliwości" będzie tak funkcjonował.
  Od należytego przygotowania sprawy w całości jest prokuratura i policja - oni mają obowiązek zebrać materiał dowodowy nim zostanie wszczęty proces. Tymczasem w Polsce stosuje się metodę - postawimy przed sądem, a potem się zobaczy.

  Odpowiedz
 • zwykły obywatel(2015-10-30 16:43) Zgłoś naruszenie 00

  Jako wiceminister nie byłem jego entuzjastą, – przypomina prof. Michał Królikowski, były wiceminister sprawiedliwości, obecnie adwokat.
  A teraz jest adwokatem i pasuje mu to jak cholera. Co o tym myślę to moje, nie chcę być oskarżony o pomówienie.

  Odpowiedz
 • mmmm(2015-10-30 20:42) Zgłoś naruszenie 00

  Nie ma czegoś takiego jak cyt.(np. grzywna za zwłokę),kest kara pieniężna, która jednakże mogłaby być orzeczona w przypadku wykazania, że biegły w ogóle nie podjął się opiniowania albo bezpodstawnie tego odmawia.W rzeczywistosci jest to rzecz nie do udowodnienia a przepis martwy.Po drugie bywa, że biegłych poszukuje sie pół roku, potem określją oni z uwagi na nawał pracy możliwy termin podjecia sie badania,Taka jest prawda o biegłych nie uregulowana kwestia ich doboru i kompetencji jest załatwiana jeszcze od poprzednich pisowskich rządów.Nieboszczyk kacztński jak minister sprawiedliwości w rządzie aws juz obiectwał to zmienic i nic do dziś.

  Odpowiedz
 • Marcin(2015-10-30 08:50) Zgłoś naruszenie 01

  Trzeba ustalić kto tak nieudolnie prowadził te sprawy, że przez 20 lat nie był w stanie ich merytorycznie zakończyć.

  Odpowiedz
 • Marcin(2015-10-30 11:24) Zgłoś naruszenie 01

  I jak ktoś się skutecznie ukrywał przez 20 lat to co, przez kolejne 5 lat już nie da rady, tak? Bo co, bo go sumienie ruszy I sam się zgłosi czy co konkretnie się wydarzy?

  Może ktoś mi wyjaśni logikę tego tekstu?

  Odpowiedz
 • mieszek(2015-10-30 10:45) Zgłoś naruszenie 01

  Skrócenie przedawnienia? Bardzo dobrze. Narzekamy na przewlekłość postępowań - to mamy dobry powód, by prokuratorzy zakasali rękawy.

  Odpowiedz

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane