statystyki

Przetargi: Ocenionej próbki nie zamieni się na inną

autor: Sławomir Wikariak29.10.2015, 10:47; Aktualizacja: 29.10.2015, 11:11
dokumenty

Szpital zakwestionował jedną z ofert właśnie ze względu na dołączone do niej próbki ochraniaczyźródło: ShutterStock

Testery składane w przetargu mają dwojakie znaczenie. Jedne można uzupełniać, innych natomiast już nie, ponieważ stanowiłoby to ingerencję w treść oferty.

TEZA Jeśli próbki w przetargu służą do oceny jakości oferowanych produktów, to mogą być złożone tylko raz, czyli wraz z ofertą. Nie można wówczas zastosować procedury uzupełnienia. A to oznacza, że jeśli próbka jest niezgodna z wymaganiami specyfikacji, to cała oferta musi być odrzucona.

STAN FAKTYCZNY Przetarg dotyczył dostawy wyrobów włókienniczych i odzieży medycznej dla szpitala. Wśród zamawianego asortymentu znalazły się również ochraniacze na buty. Szpital wymagał trzech rozmiarów: L, XL i XXL. Do oferty miały być dołączone próbki tychże ochraniaczy, przy czym w specyfikacji nie stwierdzono jednoznacznie, w jakim charakterze miały one zostać złożone.

Szpital zakwestionował jedną z ofert właśnie ze względu na dołączone do niej próbki ochraniaczy. Jego zdaniem wszystkie przedstawione próbki miały ten sam rozmiar, choć według etykiet miały nosić różny. Firma tłumaczyła, że w rzeczywistości jej produkt różnił się rozmiarem. Nawet jeśli długość podeszwy była taka sama, to górna część ochraniaczy już nie. I na tym miała polegać właśnie specyfika oferowanych przez nią ochraniaczy – rozmiar górnej części materiału miał powodować lepsze dopasowanie do wielkości butów.


Pozostało 85% tekstu

Prenumerata wydania cyfrowego

Dziennika Gazety Prawnej
9,80 zł
cena za dwa dostępy
na pierwszy miesiąc,
kolejny miesiąc tylko 79 zł
Oferta autoodnawialna
KUPUJĘ

Pojedyncze wydanie cyfrowe

Dziennika Gazety Prawnej
4,92 zł
Płać:
KUPUJĘ
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane