statystyki

Przetargi: Ocenionej próbki nie zamieni się na inną

autor: Sławomir Wikariak29.10.2015, 10:47; Aktualizacja: 29.10.2015, 11:11
dokumenty

Szpital zakwestionował jedną z ofert właśnie ze względu na dołączone do niej próbki ochraniaczyźródło: ShutterStock

Testery składane w przetargu mają dwojakie znaczenie. Jedne można uzupełniać, innych natomiast już nie, ponieważ stanowiłoby to ingerencję w treść oferty.

TEZA Jeśli próbki w przetargu służą do oceny jakości oferowanych produktów, to mogą być złożone tylko raz, czyli wraz z ofertą. Nie można wówczas zastosować procedury uzupełnienia. A to oznacza, że jeśli próbka jest niezgodna z wymaganiami specyfikacji, to cała oferta musi być odrzucona.

STAN FAKTYCZNY Przetarg dotyczył dostawy wyrobów włókienniczych i odzieży medycznej dla szpitala. Wśród zamawianego asortymentu znalazły się również ochraniacze na buty. Szpital wymagał trzech rozmiarów: L, XL i XXL. Do oferty miały być dołączone próbki tychże ochraniaczy, przy czym w specyfikacji nie stwierdzono jednoznacznie, w jakim charakterze miały one zostać złożone.

Szpital zakwestionował jedną z ofert właśnie ze względu na dołączone do niej próbki ochraniaczy. Jego zdaniem wszystkie przedstawione próbki miały ten sam rozmiar, choć według etykiet miały nosić różny. Firma tłumaczyła, że w rzeczywistości jej produkt różnił się rozmiarem. Nawet jeśli długość podeszwy była taka sama, to górna część ochraniaczy już nie. I na tym miała polegać właśnie specyfika oferowanych przez nią ochraniaczy – rozmiar górnej części materiału miał powodować lepsze dopasowanie do wielkości butów.


Pozostało jeszcze 85% treści

2 dostępy do wydania cyfrowego DGP w cenie
9,80 zł Za pierwszy miesiąc.
Oferta autoodnawialna
PRENUMERATA 2020
Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Polecane

Reklama

Twój komentarz

Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.

Widzisz naruszenie regulaminu? Zgłoś je!

Galerie

Polecane