Pierwsze prezydenckie weto: Ustawa o uzgadnianiu płci

autor: Anna Krzyżanowska02.10.2015, 17:05; Aktualizacja: 02.10.2015, 17:11
Duda o ustawie emerytalnej

Andrzej Dudaźródło: Newspix

Jak potwierdziła nam Kancelaria Prezydenta, Andrzej Duda zgłosił weto do ustawy o uzgadnianiu płci. Ustawa regulować miała procedurę zmiany płci metrykalnej, umożliwiającą osobom transpłciowym dokonanie korekt np. w akcie urodzenia.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło: gazetaprawna.pl
Polub Gazetaprawna.pl

Polecane

Reklama

Komentarze (23)

  • zx(2015-10-03 14:54) Zgłoś naruszenie 00

    Ustawa w świetle której można zmieniać płeć zaleznie od humoru.W jednym roku można być facetem w następnym kobietą, później znów facetem

    Odpowiedz
  • polak(2015-10-02 20:44) Zgłoś naruszenie 00

    I miał rację !! Nie potrzeba nam zbokow

    Odpowiedz
  • antypisdzielec(2015-10-03 00:16) Zgłoś naruszenie 00

    ten wystawiony wysoko podbródek przypomina mi jednego takiego z Niemieć, ktory też udawał wielkiego wodza poległ jak zwykły szczur w norze ...Temu też tego życzę

    Odpowiedz
  • komu nie odpowiada taka rzeczywistość jaka obecnie(2015-10-03 12:04) Zgłoś naruszenie 00

    ma miejsce w związku z vetem prezydenta niech wyjeżdża stąd a nie tylko przyczyniał się do wyjazdu za chlebem ludzi młodych i wykształconych a sam głosił hasła ,aby nam żyło się lepiej kosztem całago społeczeństwa okradzionego i sponiewieranego.Droga wolna !!!1

    Odpowiedz
  • POpedzić bractwo liberałów i POstkomunistów POfar-(2015-10-03 11:53) Zgłoś naruszenie 00

    bowanych a automatycznie zmieni się życie przeciętnego Kowalskiego,którego okradała komuna a teraz nie rozliczeni z działalności przefarbowani postkomuniści,którzy kradli ibędą kraść ,okłamywać,mamić polaków---dlatego polacy stąd uciekają.O narodzie karmiony propagandą sowiecką,dopuściłeś tych politykierów 25 lat temu i teraz zostawony zostałeś z problemami finansowymi aby władza miała się lepiej i zajmowała się jak kiedyś przyznawaniem sobie tytułów szlacheckich z odrobiną bulu a dziś z zajmowaniem się czyjąś płcią czy rodziną.Skończmy wreszcie z tą zakłamaną rzeczywistością władzy jaka nas otacza przez 25 lat.

    Odpowiedz
  • nikt(2015-10-03 11:40) Zgłoś naruszenie 00

    Czyli od dzisiaj płeć nie jest prywatną sprawą. Czekamy kiedy wyznanie przestanie być prywatną sprawą i kiedy trójki parafialno-pisowe zaczną łazić po domach i sprawdzać czy krzyż wisi nawet w garażu.

    Odpowiedz
  • hjy(2015-10-02 22:25) Zgłoś naruszenie 00

    prezydent ma prawo zawetowac i basta

    Odpowiedz
  • rENATA(2015-10-02 22:20) Zgłoś naruszenie 00

    Okropne,, ten prezydent jest okropny! popatrzcie na jego oczy... oczy to zwierciadło duszy.. a jego oczy są fałszywe, brrr ...nie lubię jego... łe

    Odpowiedz
  • szczery(2015-10-02 22:09) Zgłoś naruszenie 00

    A może pani autorka , troszkę by się wysiliła ,choć wszyscy wiemy dlaczego tego nie zrobiła i podała uzasadnienie odmowy podpisania przez prezydenta tego prawnego bubla. Bądź co bądź to GP .

    Odpowiedz
  • Tylko liberalowie i masoni niedoksztalcone dzieci(2015-10-03 10:24) Zgłoś naruszenie 00

    Banda zlodzieji, oszustow, bandytow i mordercow zdolna falszowac nawet AKTY URODZENIA. HANBA, straszna hanba ! ! !

    Odpowiedz
  • Tu mowi mucha:(2015-10-02 20:53) Zgłoś naruszenie 00

    Tyle dobrej roboty na marne ... a papier na jakim to bylo napisany to byl super jakosci prosto z Brukseli a mowili ze sie znaja na polityce ... po prostu rozpacz !!!

    Odpowiedz
  • obserwator(2015-10-03 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    antykatotalib jeżeli masz z tm problemy to radzę udać się do Iranu

    Odpowiedz
  • anytKatotalib(2015-10-03 01:46) Zgłoś naruszenie 00

    A tymczasem w Iranie - 400 operacji zmiany płci.
    Czy Polska musi być Katotalibanem?

    Odpowiedz
  • czytelnik(2015-10-03 09:40) Zgłoś naruszenie 00

    do antypisdzielec - nie życz nikomu co to niemiłe, bo może odwrócić się przeciwko tobie, to tylko dla przypomnienia polskie przysłowie

    Odpowiedz
  • Aut77(2015-10-02 19:47) Zgłoś naruszenie 00

    LGBT rozszyfrujmy ten skrót: Lesby, Geje, Bisexy, Transy. Ich sztandar to tęczowa flaga. Przekonania lewacko-multi-prgreso-anarchia

    Odpowiedz
  • nexton(2015-10-02 18:51) Zgłoś naruszenie 00

    W sprawach relacji peniso-waginalnych nasz prezydent jest niezłomny. Cześć i chwała Mu!

    Odpowiedz
  • Qwerty(2015-10-02 18:06) Zgłoś naruszenie 00

    Tak jak nie przepadam za PiSem i Dudą tak w tym momencie jestem gotów skinąć przed nim głowę z szacunku. Jestem lewakiem, ale przyznaję, że organizacje LGBT stały się wylęgarnią patologii i dewiacji, póki to byli sami geje i lesbijki było dobrze, teraz są feministki i ponad 30 dziwacznych płci.

    Odpowiedz
  • Nasz Prezydent Polski mąż Stanu,to jest Prezydent(2015-10-02 17:59) Zgłoś naruszenie 00

    Nareszcie mamy Prezydenta Polski,który troszczy sie o nas,nasze rodziny,nasz kraj i naszą przyszłość,dotrzymuje słowa danego Polakom,Narodowi !
    Rodzina to małżenstwo kobiety i męszczyny,a płeć jest w momencie urodzenia,reszta to zboczenia,dewiacje POtworów !

    Odpowiedz
  • Honor i Ojczyzna(2015-10-02 17:52) Zgłoś naruszenie 00

    Nie trawie tej całej postmagdalenkowej chołoty, ale w przypadku dziwolagow i ustalonych, trwałych norm nie tyle prawnych ale społecznych to co ma swoją jednoznaczna postać to ją ma. Człowiek to nie byle ciucho szmata, którą przerobi krawiec. Dotyczy to także, nie wymuszonych wypadkami losowymi, przeróbek plastycznych. A jak komuś nie pasuje co ma pomiędzy udami, niech się uda do Tajlandii. Najlepiej jako uchodzca gender :-)

    Odpowiedz
  • Emeryt(2015-10-02 17:29) Zgłoś naruszenie 00

    No to pisowski prezydent zaczął urzędowanie. Jak na pis przystało buble, zamach na demokracje i lizanie d..upy czarnym. Ale wytrzymamy jeszcze pare latek.

    Odpowiedz