Nie widać końca przetargu na przesyłki sądowe

autor: Sławomir Wikariak29.09.2015, 07:18; Aktualizacja: 29.09.2015, 07:37
166 mln listów zwykłych dostarczyć ma operator w ramach nowej umowy

166 mln listów zwykłych dostarczyć ma operator w ramach nowej umowyźródło: ShutterStock

Krajowa Izba Odwoławcza rozpozna dzisiaj odwołanie, w którym Polska Grupa Pocztowa (PGP) domaga się doprecyzowania zasad kontroli placówek pocztowych. Jest więc w zasadzie pewne, że postępowania nie uda się zamknąć do końca roku.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Redakcja gazetaprawna.pl
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

Polecane

Reklama

Komentarze (10)

  • Karol(2015-09-29 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    PGP to śmieszna firma, która stosuje wybiórczo rozporządzenia Ministra Sprawiedliwości i manipuluje aktami prawnymi wprowadzając klientów w błąd

    Odpowiedz
  • eurekaab(2015-09-29 09:41) Zgłoś naruszenie 00

    Jako biegły bardzo często otrzymuję przesyłki sądowe - ostatnio jest to Kasa Stefczyka. Jak tylko pracownik zakończy godzinną próbę wciśnięcia klientowi kredytu to mam szansę odebrać przesyłkę. W razie zastrzeżeń - pracownik SKOK "się nie zna", "takie ma instrukcje" etc. Placówka jest otwarta do 17.00 tak ze dla zwykłego pracującego człowieka równa się to z koniecznością zwalniania z pracy, żeby list odebrać.
    Ale i tak mam cudownie, bo koleżanka przesyłki odbiera z warzywniaka - listy z sądów leżą między marchewką a cebulą... I gdzie tu zapewnienie prawidłowości przechowywania, o powadze sądu nie wspomnę...

    Odpowiedz
  • herbus(2015-09-30 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    Ten przetarg powinniśmy miec już dawno za sobą, trochę to nienormalne by CUW zastanawiało się tak długo nad tak wazną kwestią.

    Odpowiedz
  • vess(2015-09-30 10:18) Zgłoś naruszenie 00

    Integer ogłosił wyplatę inwestorom połowy wypracowanych zysków w postacie dywidendy co wydaje mi się bardzo hojnym pojdeściem. Co do samej spółki to licze ze wraz z in postem uda im sie utrzymac ten kontrakt bo to w dalszym ciagu cenna gałąź biznesu ktora jest furtką dla calego sektora e-commerce

    Odpowiedz
  • EWA(2015-09-29 12:48) Zgłoś naruszenie 00

    sady przesylaja do woli listy polecone z ta sama data i ta sama sygnatura akt w innych terminach
    przez to maja dowolna ilosc pokwitowac "zrotnych" poleconych listow do Ciebie!!!1

    potem mowi sie , ze kapturowy sad jednak prowadzil postepowanie sadowe
    jakie to sadowe jak niejawne
    jak nie bierze pod uwage tego dowodu ktory mu dajesz
    jak nie slucha nikogo tylko psychopatycznie i zhizofrenicznie czepia sie jakiegos paragrafu ktory dopasowuje do czlowieka! to paraoja "wymiaru niby sprawiedliwosci" - to chore jak ten caly gmach!

    Odpowiedz
  • lodq(2015-09-30 13:24) Zgłoś naruszenie 00

    Udalo się zebrać 121 milionów więc nie ma co cisnąć hejty na integer.
    Z tego co czytałem dzisiaj to firma dostała kolejne 10 milionów dofinansowania dla rozwoju lodówkomatów

    Odpowiedz
  • obywatel(2015-09-30 13:38) Zgłoś naruszenie 00

    takiego dna nigdy nie było
    Muszę biegać po sklepach w różnych częściach miasta i odbierać przesyłkę. Często nie ma pierwszego zawiadomienia tylko pojawia się drugie. Tym sposobem powiadamiania powinien się zająć jakiś prokurator do spółki z Głównym inspektorem ochrony danych osobowych, Urzędem ochrony konsumentów itd.

    Odpowiedz
  • eurekaab(2015-10-02 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    @Tomek
    Do mnie jako biegłego nikt nie dzwoni, nikt mnie nie szuka, nikt nie ułatwia mi życia. Jak mąż w domu jest to przesyłkę dostanie a jak nie to awizo. Jedno na 14 dni. Mężowi przesyłek na pełnomocnictwo notarialne wydawać nie chcą. jak widzę nagle InPost zaczął wybiórczo stosować przepisy prawa - stosuje oczywiście te, które są dla niego fajne a tych mniej fajnych jakoś nie chce. Odnosząc się do awiza: zgodnie z przepisami powinny być dwa co 7 dni a jest jedno na 14 dni, pełnomocnictwo notarialne być nie może chociaż: w sprawach karnych przepisy wyraźnie wskazują, że może. Pan Wojciech Kądziołka Rzecznik prasowy PGP twierdzi, że pełnomocnictwa notarialne, jako pełnomocnictwa na zasadach ogólnych w żadnym razie uznawane być nie mogą bo przepisy wyraźnie mówią o przepisach pocztowych ale już złożone przed konsulatem czy ambasadą mogą. To znaczy mogą czy nie???
    Paranoja :-(

    Odpowiedz
  • gość(2015-09-29 21:31) Zgłoś naruszenie 00

    InPost nigdy 2-gi raz nie zawiadamia o przesyłce sądowej i regularnie nie zawiadamia także 1-raz ( nie doręcza mi mniej więcej co piątej przesyłki). Ktoś poświadcza nieprawdę o dokonaniu dwóch zawiadomień. Tak a źle doręczona przesyłka oznacza, że nie można stosować domniemania doręczenia przesyłki w razie jej nieodebrania przez odbiorcę w terminie x dni. InPost ma to gdzieś, sądy mają to gdzieś, MS ma to gdzieś, samorządy zawodowe mają to gdzieś, a odbiorca nie może składać reklamacji, bo formalnie stoi obok... Ludzie, non-stop słyszę , że ktoś nie dostał przesyłki, więc nie pojawił się w sądzie na sprawie, nie odwołał od niekorzystnego orzeczenia. Sekretariaty sądów też mają to gdzieś i informują nie o ich prawach, ale o tym, że sądom nic do tego, że ktoś nie otrzymał, więc nie odebrał przesyłki sądowej. Państwo, które udaje, że jest państwem...

    Odpowiedz
  • Tomek(2015-09-30 22:37) Zgłoś naruszenie 00

    @eurekaab
    Pracowalem jako doreczyciel InPostu ( formalnie bezpiecznego listu)od 2013 do lipca br, na swoich rejonach mialem 6 bieglych sadowych, dwoch z ruchu drogowego i 4 lekarzy) do tych osob NIGDY się nie awizowalo przesylek, numery telefonow podali i sie dzwonilo gdzie sa, przezucalo miedzy rejonami listy do ich zakladow pracy, upychalo po znajomych sasiadach, rodzinie ktora blisko mieszkala.
    Wychodzi na to zes kombinowal z datami to masz.
    Co do punktow, umowa z RUCHem to byla absolutna porazka, szukanie placowek na sile. Na oddziale krazylo takie powiedenie sarkastyczne : Miasto to nie wioska, listy sa w kioskach...

    Odpowiedz